fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najvyšší súd SR zamietol sťažnosti obvinených v drogovej kauze Parketár, ostanú vo väzbe

Sedem obvinených je väzobne stíhaných pre obavu z pokračovania v trestnej činnosti.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.8.2022 (Webnoviny.sk) – Najvyšší súd SR na neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosti obvinených v drogovej kauze známej ako Parketár proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu, ktorým boli vzatí do väzby. Ako ďalej informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová, senát totiž dospel k záveru, že u všetkých obvinených sú dôvody preventívnej väzby dané.

V rámci kauzy Parketár je stíhaných 16 osôb pre založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny a predaj pervitínu a kokaínu. Súd vzal do väzby siedmich obvinených pre obavu z pokračovania v trestnej činnosti.

Členovia zločineckej skupiny podľa polície doviezli od roku 2016 na Slovensko z Rakúska 100 kilogramov kokaínu. Ten zabezpečovali od mexicko-rumunského kartelu. Policajti pri júlovej razii proti členom skupiny zaistili okrem troch kíl kokaínu aj pervitín a marihuanu, hotovosť vo výške 300 000 eur, šesť luxusných áut ako aj zlato, šperky a zbrane. Obvineným hrozí v prípade dokázania viny trest 20 až 25 rokov väzenia, prípadne doživotie.

Viac k témam: akcia “Parketár”, Kokaín, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Najvyšší súd SR zamietol sťažnosti obvinených v drogovej kauze Parketár, ostanú vo väzbe © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
HalfPrice otvára už druhú slovenskú predajňu značkovej módy v nákupnom centre OC Mirage Žilina
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií