fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hygienici upozorňujú na nebezpečný kozmetický výrobok, je určený na rozčesávanie vlasov pre deti (foto)

Do systému na rýchlu výmenu informácií o nebezpečných nepotravinových výrobkoch ho nahlásil kontrolný orgán v Írsku.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.6.2022 (Webnoviny.sk) – Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) upozorňuje na výskyt nebezpečného kozmetického výrobku v Európskej únii. Do systému na rýchlu výmenu informácií o nebezpečných nepotravinových výrobkoch (Safety Gate RAPEX) ho nahlásil kontrolný orgán v Írsku. Informácie poskytol Marek Eliáš z odboru komunikácie ÚVZ SR.

Ide o výrobok na rozčesávanie vlasov pre deti s názvom Goodness Hair Detangler Watermelon Burst značky Baylis & Harding. Výrobok je v tmavej fľaši s oranžovou etiketou, na ktorej je zobrazený obrázok leva.

Vo výrobku zistili prekročené množstvo mikroorganizmov, čo predstavuje mikrobiologické riziko. V prípade, ak výrobok prichádza do styku so sliznicami alebo ak sa používa na poškodenú pokožku, môže spôsobiť infekcie alebo podráždenie.

Viac k témam: Hygienici, Nebezpečná kozmetika
Zdroj: Webnoviny.sk – Hygienici upozorňujú na nebezpečný kozmetický výrobok, je určený na rozčesávanie vlasov pre deti (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií