fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO: Do kín prichádza film o Attilovi. Na toto sa môžete tešiť!

Máte tip? napíšte nám mailom

Do kín prichádza film o Attilovi Véghovi. Môžeme sa naň tešiť už 30. januára 2020. Dokumentárny film Atilla mapuje tŕnistú cestu jedného z najúspešnejších slovenských športovcov súčasnosti. Attilu Végha, bojovníka MMA (Mixed Martial Arts), predstaví aj v polohách, v ktorých ho jeho početná fanúšikovská základňa nemusí poznať. Ukáže ho nielen ako športovca, ale aj ako manžela, syna a otca, ktorým sa stal začiatkom tohto roka.

Dostal sa do USA

Dokumentárny film mapuje Attilov príbeh už od raného detstva. Vďaka výpovediam rodiny, blízkych, priateľov, kolegov, športovcov, umelcov, súperov, ale aj vďaka doteraz nezverejneným archívnym záberom môžu diváci nahliadnuť do jeho súkromia a sledovať kroky, ktoré viedli k úspechu v ringu, aj napriek tomu, že naň nemal mnoho predpokladov. Príbeh svetového šampióna mapuje cestu skromného chlapca z Gabčíkova až na samotný trón MMA v USA.

film attila vegh
Fotky z natáčania filmu.

Pracoval na poli

Film Attila Végh odhaľuje výhry i prehry a nerozpráva len príbeh svetového šampióna Attilu Végha, ale taktiež Attilu Végha, ktorý pracoval päť rokov v Rakúsku na poli, než sa stal vzorom pre súčasnú generáciu. V neposlednom rade ukáže dokument prípravu a zákulisie zápasu storočia proti Karlosovi „Terminátorovi“ Vémolovi, do ktorého Attila vstupoval ako outsider, no v ktorom si vybojoval fenomenálne víťazstvo. „Tento film nebude len o ťažkej ceste späť na vrchol, o veľkom víťazstve v zápase storočia. Bude taktiež o človeku, ktorý má stále tie isté charakterové vlastnosti, bude o láske, o dôvere, o priateľstve na život a na smrť. Film bude o mužovi, ktorý sa nikdy nebil na ulici, o mužovi, ktorý to nikdy nevzdal,“ hovorí producent a režisér Petr Větrovský.

Prečítajte si tiež:
Peter Sagan neobhájil minuloročné víťazstvo. Na pretekoch Paríž - Roubaix skončil piaty
film attila vegh
Fotka z natáčania filmu

Tento film nebude len o ťažkej ceste späť na vrchol, o veľkom víťazstve v zápase storočia. Bude taktiež o človeku, ktorý má stále tie isté charakterové vlastnosti, bude o láske, o dôvere, o priateľstve na život a na smrť. Film bude o mužovi, ktorý sa nikdy nebil na ulici, o mužovi, ktorý to nikdy nevzdal.

Toho fascinovala Attilova ľudskosť, ale postupne si ho získalo aj neskutočné odhodlanie, ktorého sa stal svedkom v priebehu nakrúcania. Aj preto s uznaním hovorí: „Toto nie je len veľký príbeh veľkého šampióna, toto je veľký príbeh veľkého človeka.“

Dokumentárny film Attila Végh prinesie 30. januára 2020 do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film.

film attila vegh
Fotografia z natáčania

Prečítajte si tiež:

Attila Végh sa stal otcom! Manželka Natália mu porodila syna

Zdroj: TS

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií