Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Balkovičová plní sľub a primátorkou Zvolena už nechce byť, kandidovať však bude na dva iné posty (video)

O post primátora vo Zvolene sa zatiaľ uchádzajú štyria kandidáti. 

21.7.2022 (Webnoviny.sk) – Zvolenská primátorka Lenka Balkovičová plní svoj sľub, ktorý dala pred štyrmi rokmi a o post primátorky sa v jesenných komunálnych voľbách tretíkrát už nebude uchádzať.

Pokiaľ dostane podporu, tak chce opäť ako nezávislá kandidovať na post poslankyne mestského zastupiteľstva i banskobystrického krajského zastupiteľstva.

Kandidovať bude na dva posty

„S približujúcimi sa voľbami za mnou prichádza čoraz viac ľudí so žiadosťou, aby som zúročila svoje skúsenosti a aj v čase prichádzajúcej hospodárskej krízy pomohla nášmu mestu a jeho obyvateľom. Vážim si to. Ak mi Zvolenčania vyjadria svoju dôveru, hodlám pre nich ďalej pracovať z pozície poslankyne mestského a krajského zastupiteľstva,“ uviedla súčasná primátorka, ktorá pred štyrmi rokmi vyhlásila, že ide o jej posledné volebné obdobie na čele mesta.

Kandidovať na obidva posty chce opäť ako nezávislá, preto musí až dvakrát vyzbierať dostatočný počet podpisov.

Krízy počas volebného obdobia

Balkovičová dokázala zvíťaziť v primátorských voľbách vo Zvolene v rokoch 2014 aj 2018. Jej druhé volebné obdobie pritom poznamenali krízy. Ako sama hovorí, previedla Zvolenčanov náročnými rokmi pandémie, utečeneckou krízou v súvislosti s vojnou na Ukrajine i vlnou povodní, keď práve mesto ratovalo ľudí ohrozených veľkou vodou. A tiež ekonomickými dôsledkami toho všetkého.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Kandidáti sú zatiaľ štyria

Kandidatúru na kreslo primátora mesta pod Pustým hradom doteraz ohlásila právnička Dominika Árvaiová aj Vladimír Maňka, ktorý už v minulosti na tomto poste pôsobil, a bol tiež poslancom Národnej rady SR, poslancom Európskeho parlamentu za stranu Smer-SD a tiež predsedom Banskobystrického samosprávneho kraja.

O post primátora vo Zvolene sa chce tretíkrát uchádzať aj bývalý kriminalista a mestský poslanec Matej Snopko. Svoju kandidatúru za primátora ohlásil aj súčasný viceprimátor Zvolena Jaroslav Stehlík.

Viac k témam: Komunálne voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Balkovičová plní sľub a primátorkou Zvolena už nechce byť, kandidovať však bude na dva iné posty (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií