fbpx
Tradičný beh s býkmi v španielskej Pamplone: Včera sa pri ňom zranili ďalší štyria ľudia

Tradičný beh s býkmi v španielskej Pamplone: Včera sa pri ňom zranili ďalší štyria ľudia

Jednu osobu nabral býk na rohy a ďalší traja ľudia utrpeli pomliaždeniny pri štvrtkovom, v poradí siedmom tohtoročnom behu s býkmi v španielskom meste Pamplona. Konajú sa tam slávnosti sv. Fermína.

Informovala o tom agentúra AP.

Hovorca nemocnice v meste Navarra Jon Arizeta uviedol, že všetkých štyroch zranených previezli na ošetrenie do nemocnice.

beh s býkmi
Zdroj: facebook.com/SanFermin

Býky pri tohtoročnom siedmom behu prekonali 850-metrovú vymedzenú trasu vedúcu kľukatými uličkami Pamplony za dve minúty a 20 sekúnd.

Pri tohtoročných behoch býky doteraz nabrali na rohy dve osoby a zranenia ďalších viac než 25 ľudí si vyžiadali nemocničné ošetrenie.

Každý rok sa počas behu s býkmi uličkami Pamplony zraní 50-100 ľudí. Od roku 1911 si beh s viac ako pol tony vážiacimi zvieratami vyžiadal aj 15 obetí na životoch. Zatiaľ posledný smrteľný prípad zaznamenali v roku 2009, keď zomrel 27-ročný Španiel.

beh s býkmi
Jeden človek riskoval svoj život kvôli selfie s býkom. Zdroj: sanfermin.com/Eneko Morán

Oslavy Sv. Fermína sa konajú vždy od 6. do 14. júla v 200-tisícovom meste Pamplona, ktoré je metropolou provincie Navarra.  Jej patrónom je práve Sv. Fermín, no náboženský aspekt osláv v posledných rokoch ustupuje masovej zábave. Jej centrom je tradičný beh úzkymi uličkami v dĺžke 850 metrov pred poltonovými býkmi, počas ktorého sa každý rok zraní až sto ľudí.

A ako to tam asi tak vyzerá? Pozrite si reportáž od Tablet TV!

No čo, dali by ste sa na to?

Zdroj: http://www.teraz.sk/zahranicie/pri-behu-s-bykmi-v-pamplone-utrpeli-zra/336671-clanok.html, https://www.facebook.com/TV.teraz.sk/videos/10156534189221252/

Foto: https://www.facebook.com/pg/SanFerm%C3%ADn-112077015506024/photos/?tab=album&album_id=1762598290453880http://www.sanfermin.com/en/blog/el-selfi-que-le-pudo-costar-la-vida-en-el-encierro/

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Umelec zo Španielska sa rozhodol, že si prácu prenesie pod most. Vytvoril si tam totiž futuristické pracovisko
Google+ Linkedin

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.