fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Berlusconi chce spolu s Merkelovou sprostredkovať ukončenie vojny na Ukrajine, Putin sa mu zdá byť odolný

Niekdajší lídri Talianska a Nemecka na takéto rokovania nemajú právomoc, reagovala kancelária ukrajinského prezidenta.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.9.2022 (Webnoviny.sk) – Bývalý taliansky premiér Silvio Berlusconi povedal, že by chcel pôsobiť ako sprostredkovateľ pri rokovaniach medzi Ukrajinou a Ruskom spoločne s bývalou nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou.

Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na taliansky denník Corriere Della Sera.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„S Merkelovou by som sa chcel pokúsiť presvedčiť a sprostredkovať ukončenie konfliktu medzi Ukrajinou a Ruskom. Momentálne nevidím pre Putina žiadne ekonomické straty. Zdá sa mi, že je celkom schopný odolať sankciám a zastropovaniu cien plynu,“ povedal Berlusconi.

Na tieto slová zareagovala kancelária ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského s tým, že niekdajší lídri Talianska a Nemecka na takéto rokovania nemajú právomoc.

„Podivné návrhy niektorých osobností stať sa mediátormi medzi Ukrajinou a Ruskom by sa mali považovať za pokus využiť tému Ukrajiny na oživenie mena v ich krajinách. Každý mediátor musí mať dôveru, autoritu, relevantnosť. Berlusconi ani Merkelová to rozhodne nemajú,“ napísal na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter Zelenského poradca Mychajlo Podoľak.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Prečítajte si tiež:
Ukrajina je veľmi vďačná za zvýšenie dodávok zbraní zo Západu, Rusi sa vraj trasú

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Berlusconi chce spolu s Merkelovou sprostredkovať ukončenie vojny na Ukrajine, Putin sa mu zdá byť odolný © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií