fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bernarda Slobodníka predvolali na súd ako svedka v kauze vraždy Kuciaka

Slobodník vypovedá vo viacerých medializovaných kauzách.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.7.2022 (Webnoviny.sk) – Bývalého šéfa národnej jednotky finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry Bernarda Slobodníka v utorok predvolali na Špecializovaný trestný súd do Pezinka ako svedka v kauze vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka.

Slobodník vystupuje ako spolupracujúci obvinený vo viacerých medializovaných kauzách. V prípade vraždy novinára však v prvom súdnom procese v roku 2020 nebol súdom vypočutý.

Predčasné rozhodnutie

Najvyšší súd SR (NS SR) v júni 2021 zrušil rozsudok ŠTS zo septembra 2020 v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Senát zároveň vrátil konanie na ŠTS, ktorý má opätovne prejednať obžalobu voči Marianovi Kočnerovi a Alene Zsuzsovej.

Predseda senátu NS SR Peter Paluda v rámci odôvodnenia rozhodnutia uviedol, že prvostupňový súd pri oslobodení Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej v časti týkajúcej sa vraždy Kuciaka konal predčasne. Niektoré navrhované dôkazy nevykonal a o iných ani nerozhodol.

Príprava vrážd prokurátorov

Súd zároveň k obnovenému procesu pripojil obžalobu v prípade prípravy vrážd súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho.

Prečítajte si tiež:
Ubytovatelia, ktorí prichýlili utečencov z Ukrajiny, dostanú príspevok za ich ubytovanie aj počas leta

V tejto veci čelia obžalobe okrem Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej aj Dušan Kracina a bosniansky občan Darko Dragič. Tomáš Szabó, ktorý je v prípade vraždy Kuciaka právoplatne odsúdený na 25 rokov väzenia, v kauze prípravy vrážd priznal vinu a bol vylúčený na samostatné konanie.

Viac k témam: Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, Vražda Jána Kuciaka
Zdroj: Webnoviny.sk – Bernarda Slobodníka predvolali na súd ako svedka v kauze vraždy Kuciaka © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií