fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Biden a Si Ťin-pching sa prvýkrát stretli, čínsky prezident chce vytýčiť „správny kurz“ pre vzťahy s USA

Si Ťin-pching povedal, že je pripravený na „úprimnú a hĺbkovú výmenu názorov“ s Bidenom.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.11.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidenti Spojených štátov a Číny, Joe Biden a Si Ťin-pching, využili samit krajín G20 v Indonézii na osobné stretnutie. Bola to ich prvá schôdzka od momentu, ako Biden nastúpil do prezidentskej funkcie v Bielom dome pred takmer dvomi rokmi.

Prekonanie rozdielov

Cieľom stretnutia bolo „prekonať“ rozdiely medzi týmito superveľmocami v čase narastajúceho ekonomického a bezpečnostného napätia.

„Ako vodcovia našich dvoch krajín zdieľame zodpovednosť ukázať, že Čína a Spojené štáty dokážu zvládnuť naše rozdiely, zabrániť tomu, aby sa konkurencia stala takmer konfliktom, a nájsť spôsoby, ako spolupracovať na naliehavých globálnych problémoch, ktoré si vyžadujú našu vzájomnú spoluprácu,“ povedal Biden na úvod niekoľkohodinového stretnutia.

Pripravený na výmenu názorov

Si Ťin-pching povedal, že dúfa, že spolu s Bidenom „vytýčia správny kurz pre vzťahy medzi Čínou a USA“ a že je pripravený na „úprimnú a hĺbkovú výmenu názorov“ s Bidenom.

Podľa šéfa Bieleho domu nie je mnoho nedorozumení vo vzťahoch medzi USA a Čínou.

„Len musíme prísť na to, kde sú červené čiary a čo sú najdôležitejšie veci pre každého z nás v nasledujúcich dvoch rokoch,“ povedal Biden.

Prečítajte si tiež:
Kolaborant Stremousov tvrdí, že neušiel z Chersonu do Ruska a bude sa ponáhľať naspäť

Viac k témam: Americký prezident, Čínsky prezident, Summit G20
Zdroj: Webnoviny.sk – Biden a Si Ťin-pching sa prvýkrát stretli, čínsky prezident chce vytýčiť „správny kurz“ pre vzťahy s USA © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií