fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kolaborant Stremousov tvrdí, že neušiel z Chersonu do Ruska a bude sa ponáhľať naspäť

Ukrajinská armáda v ostatných hodinách informovala, že spôsobila ruským silám na juhu krajiny veľké straty.

Máte tip? napíšte nám mailom

31.8.2022 (Webnoviny.sk) – Zástupca šéfa administratívy dosadenej Kremľom v ukrajinskom meste Cherson Kirill Stremousov tvrdí, že neutiekol do Ruska, ale išiel tam na „služobnú cestu“. Referuje o tom web Ukrajinská pravda.

Podľa Moskvy je všetko pod kontrolou

Ukrajinská armáda v ostatných hodinách informovala, že spôsobila ruským silám na juhu krajiny veľké straty. Tvrdila, že zlikvidovala viacero ruských základní, muničných skladov i samotných vojakov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Stremousov však z mesta Voronež odkázal, že na juhu Ukrajiny je z pohľadu Moskvy „všetko pod kontrolou“. Uviedol, že sa čím skôr bude „ponáhľať“ do Chersonskej oblasti, aby začal pripravovať pseudoreferendum o pripojení k Rusku.

Vymazaný príspevok

Šéf Ruskom podporovanej civilno-vojenskej administratívy v Záporožskej oblasti Jevhen Balyckyj zasa uviedol, že sa chystá „viesť“ región z územia dočasne okupovaného Krymu. Ako dôvod uviedol „rodinné okolnosti“. Neskôr svoj príspevok vymazal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Cherson, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Kolaborant Stremousov tvrdí, že neušiel z Chersonu do Ruska a bude sa ponáhľať naspäť © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Navaľnyj vyzval na uvalenie sankcií na ruskú elitu, podľa kritika Kremľa si užívajú luxus napriek vojne na Ukrajine
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií