fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Blog: Keď v piesni ide o text

Máte tip? napíšte nám mailom

Kedy je človek naozaj dospelý?

Keď robí racionálne rozhodnutia bez chýb? Keď si zapáli cigaretu v pohodlí domova a príbuzných? Keď sa ho konečne predavačka pri pokladni nepýta na občiansky preukaz, pretože jeho vzhľad sa nestotožňoval s vekom?

Dospelý je len krycie slovo pre zmätený na svoje roky. Človek je na pochybách celý život a ako sa hovorí, že nikdy sa nevracajme k minulosti, tento výrok by mal byť vymazaný z pamäte všetkých ľudí, poradcov a podobne. Minulosť je to, čo nás ženie do budúcnosti.

To, čo práve píšem, je už minulosť, ale odzrkadľuje skutočnosť. Sú to fakty a všetko to, čo som zažila v minulosti. Párkrát som si povedala, že treba začať odznova a miliónkrát som počula “Vykašli sa na to”. Tým, že zabudnem a svoje návyky budem musieť zmeniť len preto, aby nepripomínali to, čo sa už stalo niekedy inokedy?

Alebo si neobjednám cappucino, ale latté len preto, že som ho pila s niekym kto mi bol veľmi blízky? Minulosť sa zabudnúť nedá a človek sa jednoducho mení. Mení svoje rozhodnutia a ciele.Všetko preto, ak chce pokračovať ďalej. To je ale chyba. Ako keď po rozchode začneme na sebe makať vo fitku aj cez Štedrý deň a predĺžime si vlasy o meter. Navonok síce budeme šťastní a obklopení ľuďmi, ktorých pozornosť využívame iba pre prospech osoby, na ktorej nám záleží, ale večer, keď si ľahneme do postele, ostaneme samé. V noci neuvidíme naše krásne vlasy za stovku ani vypracovanú postavičku i keď náš žalúdok dáva jasný signál na big mac. Zostaneme samé a opäť sa nám vynárajú myšlienky ktoré sme zabudli a ktoré i tak vnútri srdca nikdy nechceme úplne vymazať.

Prečítajte si tiež:
Nedbalý, sofistikovaný, a zároveň útulný. Industriálny štýl už nie je len pre hipsterov!

Preto nezabúdajme na minulosť.

Nezmeníme ju, ale iba seba. Radšej počúvajme dvakrát za deň text piesne, ktorú sme kedysi milovali alebo nám ju dal na zábave zahrať človek, ktorého už “nepoznáme”. Vypočujme si nový singel, ktorý nebude mať harmonickú melódiu, ale pravdivý dej. A možno sa na to všetko budeme pozerať s minimalistickým úsmevom na perách a so slzami na kraji očí, ako na niečo, čo sa vraj nikdy nestalo, ale predsa nás to vnútorne zabíja.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií