Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

4 tipy, ako skrášliť interiér domu: Všetko zvládnete doma a úplne sami

Keď doma trávite viac času, existuje väčšia pravdepodobnosť, že si všimnete všetky nedostatky v domácnosti. Či už sa to týka prehnaných alebo nedostatočných dekorácií, pokazených skriniek alebo umývadla či roztrhnutého koberca, všetko sa dá opraviť. Ak v tomto momente nemáte žiadne nápady na zveľadenie interiéru, inšpirujte sa našimi tipmi.

Interiér domu je rovnako dôležitý ako exteriér. To, ako vaša domácnosť vyzerá, vo veľa prípadoch odzrkadľuje vás samotných. Ak vás už dlhší čas trápi kvapkajúci vodovodný kohútik alebo rozbitá skrinka, je načase napraviť to. Jar je časom nových začiatkov, ideálnejší čas na zveľadenie príbytku pravdepodobne už nenájdete. Možno vás v tomto momente nenapadá nič, čo by ste mohli doma opraviť. V takom prípade sú pre vás tieto tipy priam stvorené. 

4 tipy, ako zveľadiť interiér domu

Naučte sa základnému šitiu

Sian Berryová spoluzakladateľka londýnskej Zelenej strany, tvrdí, že ihla na šitie je najdôležitejším nástrojom v každej domácnosti. „Všetkými desiatimi odporúčam šitie,“ povedala Berryová. Nič jednoduchšie, ako prišiť gombík či zaplátať deravé nohavice, podľa Berryovej ani neexistuje. Internet je plný nápadov a návodov, ako na to. Nielenže ušetríte svoj rozpočet, ale tiež strávite svoj voľný čas užitočne a okrem toho sa aj niečo nové naučíte. Naviac si môžete ušiť aj dekorácie do domácnosti, ktoré sa postarajú o zveľadenie izieb v celom dome.

Vyveste obrazy po stenách

Vyvesenie obrazov po stenách nevyžaduje žiadne špeciálne nástroje. Obraz si môžete dokonca vytvoriť sami a pekne ho orámovať. „Ak máte kladivo a klinec, máte všetko, čo potrebujete,“ povedal Jay Blades, reštaurátor nábytku a moderátor BBC seriálu The Repair Shop. Pozor si ale musíte dávať na káble. Predtým, než zatlčiete klinček do steny, uistite sa, že nepreseknete nijaký kábel. Na steny môžete povesiť aj zarámované rodinné fotografie. Izba tak bude pôsobiť útulnejšie a osobnejšie. Interiér domu dostane druhý dych aj v prípade, že na steny vyvesíte kresby svojho dieťaťa či nástenku s odkazmi. Pamätajte, čím útulnejšie, tým lepšie.

4 tipy, ako skrášliť interiér domu: Všetko zvládnete úplne sami
zdroj: pexels.com

Pridajte na steny aj poličky

Spomínate si na svoju prvotnú predstavu krásnej obývačky či spálne? Máte najlepšiu príležitosť pustiť sa do toho. Interiér domu a predovšetkým obývačku zmeníte na nepoznanie, keď pridáte poličku s kvetmi či knihami. Zveľadenie obývačky je to najjednoduchšie, čo môžete urobiť. Proces je veľmi podobný ako pri zatĺkaní klinčekov na obrazy či fotografie. Pozor však na steny zo sadrokartónu. Na tie by ste nemali vešať príliš ťažké predmety. „Ak na stenu zaklepete a budete počuť naozaj dutý zvuk, zbystrite. Ide o sadrokartón,“ vysvetlila Jo Behariová, jedna z autoriek knihy Sprievodca pre začiatočníkov v domácom majstrovaní.

Opravte, čo je pokazené

Kvapkajúci vodovodný kohútik, pokazená skrinka, škrípajúce dvere a mnoho iných nedostatkov. Pustite sa do nich! Pokiaľ neviete, ako opraviť kvapkajúci kohútik, na internete nájdete množstvo návodov. Potrebujete len základné domáce náradie. Prvým a najdôležitejším krokom je uistiť sa, že ste uzavreli prítok vody. „Zvyčajne je uzatvárací kohút pod umývadlom, na chodbe alebo v pivnici,“ radí Behariová. Ak sú vaše vodovodné kohútiky v poriadku, no trápia vás špinavé steny, prípade diery v nich, existuje riešenie aj na tento problém. Opraviť sa podľa Behariovej dajú aj diery v nábytku. „Môže to znieť bizarne, ale diery sa dajú vyplniť napríklad novinovým papierom zmiešaným s lepidlom,“ odporučila Behariová.

Zdroj MSN
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií