Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

31 nápadov na recykláciu historických šijacích strojov. Dajte im šancu!

Mnohí z nás majú v domácnosti starožitný šijací stroj, ktorý je zaprášený a zanedbaný. Dajte mu druhú šancu a urobte z neho nový exkluzívny kúsok.

Možno len zaberá priestor a naozaj nikto z vašej rodiny sa nechce učiť šiť. Prinášame 30 nápadov na recykláciu šijacích strojov, ktoré môžu príjemne ozdobiť vašu domácnosť.

Dúfame, že niektoré z týchto nápadov vás inšpirujú to vyskúšať!

Darujte nepotrebné časti stroja

Skôr ako začnete s demontážou a odhadzovaním častí, ktoré sa k vašim vysnívaným upcyklovaným kúskom nehodia, uvedomte si, aká je hodnota týchto šijacích strojov.

Na sociálnych sieťach, ale aj na internete existuje niekoľko skupín zameraných na uchovávanie a reštaurovanie historických a starožitných šijacích strojov.

Týmto skupinám by ste mohli venovať „hlavnú jednotku“ (samotný šijací stroj) na zachránenie častí, aby ste zachránili mnohé iné stroje.

Mnohí z nás majú tieto stroje, ktoré sú staršie ako 100 rokov, a stále sa používajú. Preto ich môžete obnoviť a sú krásnou vecou, ​​ktorú môžete naučiť používať vaše deti.

Šijace stroje Singer

V roku 1856 vznikla spoločnosť I. M. Singer & Co, zaoberajúca sa výrobou šijacích strojov. Tú založil Isaac Merritt Singer (1811), americký vynálezca a herec. Zaslúžil sa o veľký pokrok v dizajne šijacích strojov a bol zakladateľom spoločnosti Singer Sewing Machine Company.

V roku 1856 sa z nich vyrobilo 2 564 kusov a v roku 1860 to bolo už 13 000 kusov – predaných v obchode na Mott Street v New Yorku. Singerove stroje sa začali vyvážať i do Európy, kde mali slúžiť krajčírom. Časom sa začali predávať i do domácností. V Clydebank neďaleko Glasgowa založil novú továreň, neskôr vznikli pobočky spoločnosti aj v Paríži a v Rio de Janeiro.

[envira-gallery id=“114692″]

 

Zdroj recyclart pinterest wikipedia
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií