fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bocian vyhodil z hniezda vajce. Potom hniezdo pokryl sneh

Webové kamery, ktoré snímajú hniezdo bocianov, zachytili zaujímavý incident a to len v priebehu 24 hodín. Bocian najskôr vyhodil vajíčko z hniezda a potom nasnežilo.

Máte tip? napíšte nám mailom

Vďaka kamere Maďarského zväzu ornitologickej ochrany prírody môžu návštevníci od roku 2013 sledovať život páru bocianov čiernych. Webové kamery pritom v uplynulých hodinách zachytili pomerne zaujímavý incident.

Včera ráno kamery zachytili vajíčko na okraji hniezda. Bociany medzičasom pokračovali v budovaní hniezda a neskôr jeden z bocianov presunul vajíčko na druhú stranu hniezda. O hodinu neskôr však jeden bocian zodvihol vajíčko a po niekoľkých minútach žonglovania ho vyhodil von z hniezda.

O pár hodín neskôr dorazilo do oblasti výdatné sneženie, ktoré v oblasti pretrváva doteraz. Napadlo niekoľko centimetrov nového snehu a sneh pokryl aj hniezdo bocianov.

Mnohí sa obrátili s otázkami na ornitológov, či blížiaca sa náhla zmena súvisí s tým, že bociany vajíčko pred tým z hniezda vyhodili. Podľa ich vysvetlenia však bociany zrejme vedia vytušiť, či je vajíčko neplodné a ak áno, tak sa ho rýchlo zbavia. Incident zachytila aj kamera.

Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo.sk
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií