fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO: V Číne prinútili skočiť prasa bungee jumping zo 68-metrovej výšky

Máte tip? napíšte nám mailom

Ľudia sú zhrození. Čínsky zábavný park sa rozhodol, že bezpečnosť svojich lán na bungee jumping otestuje najskôr na prasati. 

V čínskom meste Čonging len pred pár dňami otvorili nový zábavný park. Jeho hlavnou atrakciou je skok zo 68-metrovej výšky. A aby sa zamestnanci presvedčili, že bungee jumping naozaj funguje bezpečne, rozhodli sa, že ho otestujú najskôr na prasati.

Bungee jumping testovali na prasati

Zábavný park vytvoril video, ktoré malo byť určené na propagáciu parku. Namiesto pozitívnych ohlasov však čelil kritike. Na videu je najskôr vidieť mužov, ktorí vyniesli živé prasa na železnej tyči na vežu vo výške 68 metrov. Tam ho pripevnili na bungee lano a zhodili dole.

Niektoré zábery dokonca ukazujú, že si prasa adrenalín teda vôbec neužívalo. V istých minútach je počuť kvičanie vystrašeného zvierata, ale aj smiech ľudí, ktorí sa len prizerali. Prasa po skoku ešte chvíľu len tak viselo na lane, kým ho nedali dole. Potom ho poslali na bitúnok, kde ho čakala smrť. 

Prečítajte si tiež:
Týchto 7 kozmetických produktov používame zle a má to negatívny dopad na našu pleť

Video sa ihneď dostalo do sveta. Mnohí ľudia boli znechutení a zrátený nápad odsúdelili. A keďže prípad sledovali aj viaceré médiá, napokon sa musel vyjadriť aj zábavný park. 

„Úprimne prijímame kritiku a rady od ľudí na internete a ospravedlňujeme sa verejnosti. Zlepšíme náš marketing, aby sme návštevníkom poskytli lepšie služby,“ verejne vyhlásil zábavný park.

https://www.instagram.com/p/B7seit2ANBO/

Ochranári sú šokovaní

Do prípadu sa obuli aj ochranári zvierat, ktorí žiadajú, aby boli v Číne zavedené zákony na ochranu práv zvierat v prípade krutého zaobchádzania, ktoré doposiaľ neexistujú. Organizácia PETA, ktorá sa angažuje za práva zvierat zostala po vzhliadnutí videa pobúrená rovnako väčšina ľudí. 

„Ošípané zažívajú bolesť a strach rovnakým spôsobom ako ľudia a tento nechutný PR kúsok by mal byť postavený mimo zákon,uviedol Jason Baker, viceprezident organizácie PETA.

Kaskadérsky kúsok predviedli návštevníkom zábavného parku 18. januára, no video sa behom niekoľkých dní stalo virálne. Keď prasa v kostýme superhrdinu zoskočilo bungee jumping, jeho nasledujúce kroky viedli na bitúnok. 

Zdroj: news.sky.com

Prečítajte si tiež:
Prepis známych faktov? Vedci objavili „nové“ hromadné vyhynutie druhov
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií