fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO: Vo vyhorenej liečebni sme počuli detský krik, ihrisko ani škola však v okolí nie je

Máte tip? napíšte nám mailom

V našej relácií Záhadné miesta na Slovensku sme dorazili na jedenáste miesto schátranej, vyhorenej a zdemolovanej budovy. Je ňou bývalá liečebňa detskej obezity, ktorá fungovala do roku 1993. Tento rok pre ňu i mnohé deti však bol osudným, pretože vyhorela. Tentokrát bolo však naše natáčanie iné ako všetky predošlé, pretože ho sprevádzalo pár bizarných okolností. Z ponurej atmosféry, ktorá sa v areáli nachádzala, nám behá mráz po chrbtoch.

Zážitok, z ktorého mrazí

Hoci paranormálne javy nie sú cieľom našich reportáží, o tento sa s vami musíme podeliť. Celý čas sme na mieste počuli krik hrajúcich sa detí nejakú športovú hru. Neriešili sme to, lebo bol krik natoľko uveriteľný, že sme si boli isté blízkosťou školy alebo ihriska. Neskôr sme však zistili, že v okolí okrem lesa nič nie je, ani žiadne ihrisko, ani škola. Zistili sme tiež, že mikrofón žiaden krik nezachytil, iba štebot vtákov. 

Akonáhle započujeme podozrivé hlasy, z miesta utekáme preč. To sa stalo i tentokrát, keď z rohu zakričal rázny mužský hlas a spýtal sa: „Čo tu chcete?”. Aj tento moment sa nám podarilo zachytiť na kameru, kde je počuť kameramankin dych a každý šušot, no tento hlas opäť počuť nebol. 

Na informáciu, že detské hlasy tu počuť bežne, sme narazili až po natáčaní, ako aj na informáciu, že kedysi bolo v areáli volejbalové ihrisko. 

Prečítajte si tiež:
Ktorý z týchto 3 ľudí je zlodej? Správnu odpoveď dokáže určiť iba ozajstný profík!
Zdroj: GoogleMaps

Budova neustále mení majiteľov

V roku 2001 podľa našich zdrojov odkúpil budovu istá vplyvná súkromná osoba, ktorá chcela celú bývalú liečebňu zrovnať so zemou a postaviť tam nanovo luxusný domov dôchodcov. To však nebolo možné, nakoľko sa medzičasom dostal park do štvrtého ochranného pásma. Odvtedy to je len začarovaný kruh a budova stále mení majiteľov, ktorí sa o ňu nestarajú a nechávajú na pospas osudu. Môžeme len čakať, kým sa nezrúti úplne. Podobný osud však postihlo mnoho budov na Slovensku, otázne však je, kedy to kompetentné orgány začnú efektívne riešiť, prípadne kedy sa zákony nastavia tak, aby k takýmto patovým situáciám viac nedochádzalo.

Prečítajte si tiež:

VIDEO: Záhadné miesta na Slovensku #10 Psychiatria v Pezinku

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií