fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Boje v Doneckej oblasti sú podľa Zelenského peklo, Ukrajina čelí tvrdému odporu

Ukrajinský prezident tiež povedal, že ustupujúci ruskí vojaci zničili v Chersone všetku kritickú infraštruktúru.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.11.2022 (Webnoviny.sk) – Boje v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny sú podľa prezidenta Volodymyra Zelenského „peklo“. Ukrajinské sily tam čelia tvrdému odporu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Každý deň sa tam odohrávajú mimoriadne urputné bitky,“ vyjadril sa Zelenskyj a poznamenal, že ukrajinské sily „odolávajú hroznému tlaku útočníkov a zachovávajú naše obranné línie“. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Zelenskyj tiež uviedol, že ruské sily počas úteku z už oslobodeného mesta Cherson zničili všetku tamojšiu kritickú infraštruktúru vrátane zásob vody a elektriny. Ukrajinskí vojaci sa pri oslobodzovaní tiež museli vysporiadať s takmer 2 000 mínami, nástražnými drôtmi a nevybuchnutou muníciou, dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: boj v Doneckej oblasti, Kritická infraštruktúra, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Boje v Doneckej oblasti sú podľa Zelenského peklo, Ukrajina čelí tvrdému odporu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií