fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Briti považujú ohlásenie vytvorenia skupiny síl v Bielorusku za odpútanie pozornosti, ruské jednotky sú viazané na Ukrajine

Podľa britského rezortu obrany ide o pokus presvedčiť Ukrajinu, aby presunula svoje sily k severnej hranici.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ohlásenie, že Bielorusko vyčlení 70-tisíc vojakov do nového rusko-bieloruského zoskupenia, je podľa britského ministerstva obrany kampaňou na odpútanie pozornosti. Nie je pravdepodobné, že by Rusko naozaj nasadilo významný počet dodatočných vojakov v Bielorusku a toto ohlásenie je pravdepodobne pokusom presvedčiť Ukrajinu, aby presunula svoje sily k severnej hranici, uviedla britská spravodajská služba.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Bieloruský prezident Alexander Lukašenko 14. októbra povedal, že do novej rusko-bieloruskej skupiny síl sa zapojí 70-tisíc bieloruských vojakov a 15-tisíc Rusov. Avšak doteraz je nepravdepodobné, že Rusko skutočne nasadilo významný počet dodatočných vojakov v Bielorusku,“ konštatuje spravodajská správa britského rezortu obrany.

„Rusko pravdepodobne nie je schopné vygenerovať na boj pripravené formácie v ohlásenej veľkosti, jeho sily sú viazané na Ukrajine. Bieloruská armáda má s vysokou pravdepodobnosťou minimálnu kapacitu na podniknutie zložitých operácií,“ dodalo britské ministerstvo obrany.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Briti považujú ohlásenie vytvorenia skupiny síl v Bielorusku za odpútanie pozornosti, ruské jednotky sú viazané na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
V Albánsku zadržali dvoch Rusov a Ukrajinca pre údajnú špionáž vo vojenskom závode
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií