fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Britský premiér Boris Johnson: Bez zásahu zdravotníkov by neprežil

Koncom marca svet obletela správa o tom, že britský premiér Boris Johnson sa nakazil koronavírusom. Médiá neskôr informovali o ťažkom priebehu ochorenia, Johnson dokonca skončil na jednotke intenzívnej starostlivosti. Prezradil, že za záchranu života vďačí zamestnancom britského Národného zdravotníckeho systému z Nemocnice sv. Tomáša.

Máte tip? napíšte nám mailom

Britský premiér Boris Johnson sa o nákaze COVID-19 dozvedel 26. marca. O tri dni neskôr bol prevezený do londýnskej Nemocnice sv. Tomáša. Jeho zdravotný stav sa nezlepšoval. Podľa informácií v médiách to s ním nevyzeralo dobre. V pondelok 6. apríla ho previezli na jednotku intenzívnej starostlivosti, pretože mal vysokú teplotu a silný kašeľ. V nasledujúcich dňoch potreboval kyslíkovú podporu, na pľúcnu ventiláciu ale napojený nebol.

Britský premiér ďakuje zdravotníkom

Boris Johnson po prvýkrát od odchodu z nemocnice verejne vyjadril svoje pocity z pobytu v nemocnici. Britský premiér ďakoval za príkladnú starostlivosť zamestnancov britského Národného zdravotníckeho systému. „Nemôžem im dostatočne poďakovať. Vďačím im za svoj život,“ prezradil Boris Johnson na margo zdravotníkov z Nemocnice sv. Tomáša. Vyjadrenie britského premiéra dnes potvrdila aj jeho kancelária.

V piatok údajne absolvoval krátke prechádzky medzi obdobiami odpočinku. Kancelária britského premiéra to označila za prvotnú fázu zotavovania. Johnsonov úrad na Downing Street nedávno oznámil, že premiérov stav sa po presunutí z jednotky intenzívnej starostlivosti „naďalej zlepšuje“. Britský premiér si vraj kráti čas hraním kariet a sledovaním filmov.

Prečítajte si tiež:
Koronavírus na Slovensku: pribudlo 49 nových prípadov v týchto mestách
Britský premiér Boris Johnson: Bez zásahu zdravotníkov by neprežil
zdroj: Reuters

Počet nakazených v Británii stále stúpa

Rovnako ako zvyšok sveta aj Veľkú Britániu naďalej trápi ochorenie COVID-19. Britský premiér je jedným z mnohých Britov, ktorí sa nakazili nebezpečným vírusom. Aj napriek dramatického priebehu ochorenia sa Johnsonov zdravotný stav napokon stabilizoval. Nanešťastie, počet obetí, ktoré v Británii podľahli COVID-19, sa neustále zvyšuje. Najnovšie čísla zo včera hovoria, že počet stúpol o 917. Vo Veľkej Británii teda vírusu podľahlo 9 875 ľudí. Počet potvrdených prípadov infekcie vzrástol o 5 234 na 78 991.

Tím vedcov z The Institute for Health Metrics and Evaluation v Seattli vypracoval model vývoja situácie s koronavírusom v jednotlivých krajinách. Ide o odhad, avšak výsledky sú alarmujúce. V Európe by malo na COVID-19 umrieť najviac ľudí, až 40 percent, pričom väčšina obetí by mala pochádzať z Veľkej Británie. 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj TASR
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií