fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Budú mať cyklisti na chrbte signalizáciu? Môže to zachrániť životy!

Máte tip? napíšte nám mailom

Zariadenie, ktoré by mohli mať namontované na chrbte cyklisti môže čoskoro zlepšiť vzťah medzi účastníkmi cestnej premávky. Azerbajdžanský dizajnér Elnur Babayev prišiel so skvelým nápadom, ako zachraňovať ľudské životy a zefektívniť cestú premávku. Na chrbte jazdca by sa mohli objavovať svetelné znaky, ktoré by záviseli od toho, akú akciu plánuje cyklista vykonať. Takéto znaky by bolo možné upravovať na mobilných zariadeniach. Po nastavení a stlačení určitého príkazu by tieto znaky boli prenesené do projektora, ktorý by ich potom zobrazil na cyklistov chrbát.
bicycle-turn-signal-digital-projector-cyclee-elnur-babayev-5Je známe, že na cestách zahynie čoraz viac cyklistov. Na Slovensku žiaľ stále nemáme dostatočnú cyklisticku infraštruktúru, hoci cyklistov je na cestách čím ďalej, tým viac. Takáto dopravné pomôcka by určite nebola na škodu a mohla by zachrániť nejedného cyklistu.

bicycle-turn-signal-digital-projector-cyclee-elnur-babayev-6

Projekt azerbajdžánskeho dizajnéra má názov Cyclee

Zdroj: Boredpanda.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií