fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ako by vyzeral Betlehem, keby sa Ježiš narodil v roku 2016? Pravdepodobne takto!

Máte tip? napíšte nám mailom

Po tomto tvoj život nikdy nebude ako predtým…

Zamýšľal si sa niekedy nad tým, ako by vyzeral Betlehem, keby sa Ježiš Kristus narodil v roku 2016? Pravdepodobne nie a ani my, v našej redakcii. Nad tým, ako by to vyzeralo rozmýšľal ale istý Casey Wright a vytvoril betlehemský set zo súčasnej doby.

Vo Wrightovom Betleheme si Jozef robí selfie spoločne s dieťaťom – malým Ježiškom a Máriou, ktorá nezabudla na duckface a v ruke drží aj pohár s latté. Traja mudrci, alebo ak chceš králi, malému spasiteľovi doniesli dary z Amazonu a prišli na segwayoch. Zvieratá sú, samozrejme, 100% bio a pastier počúva hudbu a venuje sa svojmu smartfónu.

„Celý tento nápad sa zrodil pri pive, keď sme s priateľmi začali žartoval, ako by vyzeralo náboženstvo, keby sa jeho pôvodné scény odohrávali v prítomnosti,“ vysvetľuje tvorca moderného Betlehema. Casey Wright sa stretáva s rôznymi názormi na jeho zobrazenie legendárnej scény spätej s Vianocami. „Stretávam sa zvyčajne s reakciami typu „Je to úžasné,“„Chcem to,“ ale často počujem aj to, že za to zhorím v pekle,“ tvrdí.

Prečítajte si tiež:
Koronavírus: Amsterdam ukázal "Covid-safe“ reštauráciu

Wrightov betlehemský set je tvorený ručne maľovanými polystyrénovými postavičkami, ktoré merajú takmer 18 centimetrov a je dostupný za 129,99 amerických dolárov, čo je v prepočte približne 138 eur.

1

2

3

4

https://www.youtube.com/watch?v=r3N-2651JsI

Aký je tvoj názor na tento moderný Betlehem – páči sa ti, alebo máš voči nemu výhrady?

Zdroj: boredpal.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií