fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čaputová na konferencii Human Forum poukázala na deficity demokracie a poďakovala všetkým, ktorým nie sú ľahostajné (foto)

Prezidentka SR Zuzana Čaputová je presvedčená, že práve dnes je ten čas, aby sme sa pokúsili o prekonávanie nedostatkov s novým odhodlaním a spoločne.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.11.2022 (Webnoviny.sk) – Všetkým, ktorý si hľadajú miesto a spôsob, ako byť pre demokraciu na Slovensku čo najužitočnejší, sa prihovorila prezidentka SR Zuzana Čaputová na konferencii Human Forum v Banskej Bystrici.

Poďakovanie organizáciám

Túto príležitosť som využila na poďakovanie všetkým organizáciám a každému z vás, kto pomáhate vysporiadať sa s problémami a so spoločenskými a ľudskými tragédiami, ktoré sa v našej spoločnosti i v okolitom svete dejú so znepokojujúcou intenzitou,” uviedla Čaputová na sociálnej sieti.

Ako ďalej dodala, odpoveďou mimovládnych organizácií na dnešné výzvy je úprimný záujem o veci verejné, otvorená diskusia, aktívne občianstvo, konštruktívny záujem prekonávať rozdielnosti a spolupracovať.

Naša demokracia má deficity

Naša demokracia má množstvo deficitov, či už v oblasti právnej a sociálnej, v oblasti zdravotníctva, školstva, aj v otázkach ochrany ľudských práv a je potrebné o nich otvorene hovoriť,” upozornila prezidentka.

Ďalej pripomenula, že v súčasnosti by sme nemali zabudnúť na slová prvého prezidenta bývalej Česko-slovenskej republiky Tomáša Garriguea Masaryka, ktorý tvrdil, „ak má naša demokracia nedostatky, musíme prekonávať tieto nedostatky, ale nie prekonávať demokraciu.

Prečítajte si tiež:
V kauze prípravy vrážd troch prokurátorov sa bude rozhodovať o treste pre Szabóa

Zuzana Čaputová je presvedčená, že práve dnes je ten čas, aby sme sa o prekonávanie nedostatkov pokúsili s novým odhodlaním a spoločne.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Human Forum 2022 v Banskej Bystrici

Viac k témam: Demokracia, Human Forum 2022, Prezidentka SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Čaputová na konferencii Human Forum poukázala na deficity demokracie a poďakovala všetkým, ktorým nie sú ľahostajné (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií