Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V kauze prípravy vrážd troch prokurátorov sa bude rozhodovať o treste pre Szabóa

Bývalý policajt Tomáš Szabó už bol v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka právoplatne odsúdený na 25 rokov väzenia.

22.10.2022 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd v Pezinku by sa v utorok 25. októbra mal zaoberať dokazovaním v súvislosti s uložením trestu pre bývalého policajta Tomáša Szabóa v kauze prípravy vrážd prokurátorov Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho.

Szabó totiž vo veci prípravy vrážd priznal vinu, súd ho preto v júni tohto roku vyčlenil na samostatné konanie z procesu spojeného aj s prípadom vraždy novinára Jána Kuciaka.

V kauze vraždy investigatívneho novinára je Szabó už právoplatne odsúdený na 25 rokov väzenia, pričom bol uznaný za vinného aj za podiel na vražde kolárovského podnikateľa Petra Molnára. V týchto prípadoch pôvodne vinu odmietal.

V kauze prípravy vrážd prokurátorov zase pôvodne nechcel vypovedať, neskôr názor zmenil. Súd mal o treste pre Szabóa rozhodovať už koncom septembra, pojednávanie však bolo zrušené pre práceneschopnosť predsedníčky senátu.

Zároveň už v pondelok 24. októbra pokračuje spojený proces vo veci vraždy Kuciaka a prípravy vrážd prokurátorov. Okrem Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej tam obžalobe čelia aj Dušan Kracina a Darko D.

Viac k témam: Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, Súdny proces
Zdroj: Webnoviny.sk – V kauze prípravy vrážd troch prokurátorov sa bude rozhodovať o treste pre Szabóa © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií