Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čaputová sa na summite NATO stretla aj s Trudeauom, spoločným cieľom je aj boj proti dezinformáciám i klimatickým zmenám

Rokovali aj o posilnení bilaterálnych vzťahov, predovšetkým v ekonomickej oblasti.

12.7.2023 (SITA.sk) – K dobrým vzťahom s Kanadou prispeje aj tohtoročné otvorenie kanadskej ambasády v Bratislave. Uviedla to dnes prezidentka Zuzana Čaputová na sociálnej sieti po spoločnom stretnutí s kanadským premiérom Justinom Trudeauom na summite NATO vo Vilniuse.

Rokovalo sa o posilnení vzťahov

Čaputová s Trudeauom rokovali najmä o posilnení bilaterálnych vzťahov, predovšetkým v ekonomickej oblasti. „Kanadské firmy sú už teraz dôležitým partnerom pre mnohé slovenské podniky, a na tom chceme stavať ďalej,“ skonštatovala Čaputová.

S Kanadou zdieľame aj rovnaký cieľ, ktorým je dosiahnuť klimatickú neutralitu do roku 2050. „Musíme preto zvýšiť podiel obnoviteľných zdrojov v našom energetickom mixe, vrátane vetra, slnka a geotermálnej energie. V tejto oblasti má Slovensko a naše firmy veľký priestor na spoluprácu s Kanadou, ktorá rovnako potrebuje zvýšiť využitie obnoviteľných zdrojov,“ dodala prezidentka Čaputová s tým, že spoluprácu chceme prehĺbiť aj pri zachytávaní uhlíka, vodíkových technológiách či lesnom hospodárstve.

Spája nás viacero tém

S kanadským premiérom sa dohodli aj na výmene skúseností a spolupráci v oblasti dezinformácií, ktorých je podľa oboch predstaviteľov najčastejším zdrojom Rusko.

S premiérom Trudeauom nás spája aj viacero tém – podporuje rovnosť žien a práva menšín, ochranu životného prostredia aj boj s klimatickými zmenami. Kanada jasne odsudzuje ruskú agresiu na Ukrajine aj hrozby Kremľa o použití jadrových zbraní,“ dodala na záver Zuzana Čaputová.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Summit NATO vo Vilniuse (fotografie)

Viac k témam: Kanadský premiér, Prezidentka SR, samit vo Vilniuse, Summit NATO
Zdroj: SITA.sk – Čaputová sa na summite NATO stretla aj s Trudeauom, spoločným cieľom je aj boj proti dezinformáciám i klimatickým zmenám © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií