fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čaputová sadila mladé stromy v okrese Trnava, prezidentská kancelária tým kompenzuje emisie

Záväzkom vysadiť každoročne približne 1 300 stromov kompenzuje prezidentská kancelária emisie, ktorým sa nevie vyhnúť spôsobené najmä leteckou dopravou.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.4.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová sadila mladé stromy v Križovanoch nad Dudváhom (okres Trnava). Záväzkom vysadiť každoročne približne 1 300 stromov kompenzuje prezidentská kancelária emisie, ktorým sa nevie vyhnúť spôsobené najmä leteckou dopravou. Prezidentka o tom informovala na sociálnej sieti.

„V prezidentskej kancelárii napĺňame koncept Zelenej kancelárie s cieľom stať sa do roku 2030 prvým klimaticky neutrálnym úradom na Slovensku,” uviedla Čaputová. Stromy boli zasadené na pozemku v správe Lesov SR. Prezidentka pri tejto príležitosti zasadila spolu so starostkou obce Svetlanou Kraľovičovou a generálnym riaditeľom Lesov SR Matejom Vigodom aj pamätnú lipu.

Viac k témam: sadenie stromov
Zdroj: Webnoviny.sk – Čaputová sadila mladé stromy v okrese Trnava, prezidentská kancelária tým kompenzuje emisie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií