fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čaputová v súvislosti s obvinením Fica a Kaliňáka rešpektuje postup orgánov činných v trestnom konaní

Podľa prezidentky SR Zuzany Čaputovej je potrebné počkať na ďalšie procesné úkony.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.4.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová v súvislosti s obvinením expremiéra Roberta Fica a bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka rešpektuje postup orgánov činných v trestnom konaní.

Ako informoval riaditeľ Odboru komunikácie Kancelárie prezidenta SR Jozef Matej, podľa prezidentky je potrebné počkať na ďalšie procesné úkony. Zároveň hlava štátu považuje za nevhodné politicky komentovať takéto procesy.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry v rámci akcie Súmrak obvinil Roberta Fica, Roberta Kaliňáka, Norberta Bödöra a Tibora Gašpara pre opakovaný zločin ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva.

Robert Fico a Robert Kaliňák sú zároveň obvinení zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Viac k témam: akcia Súmrak
Zdroj: Webnoviny.sk – Čaputová v súvislosti s obvinením Fica a Kaliňáka rešpektuje postup orgánov činných v trestnom konaní © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií