Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Česi musia nosiť rúška. Inak im hrozí pokuta až 20 tisíc! 

Ľudia v Prahe budú musieť chodiť do verejných budov, obchodov a na zastávky MHD len so zakrytým nosom a ústami. Nariadenie začne platiť v stredu od 12:00. 

Na vonkajších priestranstvách zákaz platiť zatiaľ nebude. Novinárom to po dnešnom rokovaní krízového štábu povedal primátor Zdeněk Hríb. Rovnaké nariadenie už platí pri vstupe do prostriedkov MHD. Za jeho porušenie hrozí pokuta až 20-tisíc!

Nosenie rúška platí na vnútorné priestory

Opatrenie sa bude týkať verejných budov, služobnej štátnej i mestskej polície, zdravotných a sociálnych zariadení.„Ide aj o supermarkety a vlakové stanice. Teda vnútorné priestory. Nebudeme nariadenie zatiaľ rozširovať na tie vonkajšie,povedal Hríb.

Zákazová zóna

Ľudia budú musieť mať zakryté ústa a nos aj na zastávkach MHD. Bude fungovať rovnaká zákazová zóna, ktorá platí v rámci zákazu fajčenia. O nariadení bude mesto obyvateľov informovať okrem iného rozhlasom v metre. Pri verejných budovách a obchodov Hríb predpokladá, že bude rozhodnutie oznámené na tabuliach a dverách.

V MHD platí nariadenie o zakrytie dýchacích ciest teda nosenie rúška od dnešného rána. Podľa primátora ho Pražania dodržiavajú.

„V prípade nesplnenia povinností ustanovených týmto rozhodnutím možno (…) uložiť pokutu až do 20.000 Kč.“ Varuje text primátorovej smernice v samotnom závere.

 

⚠️ Bez zakrytých úst a nosu už ani do obchodu! Nařizuji zákaz vstupu, pobytu a pohybu bez ochranných prostředků…

Zveřejnil(a) Zdeněk Hřib – primátor Prahy dne Středa 18. března 2020

Zdroj blesk
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií