fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Cestovanie do Portugalska bude jednoduchšie, krajina výrazne uvoľnila podmienky vstupu do krajiny

Od piatka 22. apríla nie je pre vstup potrebný test, očkovanie či registrácia pred cestou.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.4.2022 (Webnoviny.sk) – Portugalské úrady výrazným spôsobom uvoľnili pre cestujúcich zo zahraničia podmienky vstupu do krajiny. S platnosťou od piatku 22. apríla nie je pri vstupe do krajiny potrebný negatívny výsledok PCR alebo antigénového testu na koronavírus. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informuje na svojej webovej stránke.

Viac o téme: Koronavírus

Portugalské úrady tiež zrušili podmienku registrácie cestujúcich pred vycestovaním do krajiny. Povinná už nie je ani karanténa. Nové pravidlá sa týkajú všetkých, teda zaočkovaných aj nezaočkovaných osôb.

Dôvodom rušenia opatrení je čoraz viac sa zlepšujúca situácia v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Rezort diplomacie však pred cestou odporúča overiť si aktuálne informácie týkajúce sa pandémie a tiež podmienky prepravných spoločností, ktorými sa Slováci do Portugalska rozhodnú cestovať.

Viac k témam: Cestovanie covid-19, COVID-19
Zdroj: Webnoviny.sk – Cestovanie do Portugalska bude jednoduchšie, krajina výrazne uvoľnila podmienky vstupu do krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií