fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Cez darknet obchodovali so slonovinou, jeden z dvojice už aj pozná svoj trest

Okresný súd Jakubovi S. uložil trest odňatia slobody na jeden rok s podmienečným odložením výkonu trestu po dobu dvoch rokov a trest prepadnutia veci, ktorý je právoplatný.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.4.2022 (Webnoviny.sk) – Polícia v piatok 8. apríla zadržala v Banskej Bystrici dve osoby, ktoré boli podozrivé z toho, že cez takzvaný „darknet“ neoprávnene kupovali spracovaný kel slona afrického. Ten mali podľa polícia ponúkať na predaj prostredníctvom inzertných internetových stránok.

Už v nedeľu 10. apríla tohto roku Okresný súd Banská Bystrica uložil Jakubovi S. trest odňatia slobody na jeden rok s podmienečným odložením výkonu trestu po dobu dvoch rokov a trest prepadnutia veci, ktorý je právoplatný. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Podľa medzinárodných a vnútroštátnych právnych predpisov je nadobudnutie, držba, aj obchodovanie so slonovinou bez povolení vydaných Ministerstvom životného prostredia SR zakázané. Zákaz sa podľa posledných novelizačných nariadení Európskej únie vzťahuje na všetky druhy slonoviny.

V prípade porušenia medzinárodných právnych predpisov môže byť v závislosti od hodnoty exempláru takéto konanie posudzované ako trestný čin porušovania ochrany rastlín a živočíchov. V tomto prípade bola spoločenská hodnota určená Štátnou ochranou prírody Slovenskej republiky vyčíslená na 60-tisíc eur.

Viac k témam: Darknet, Obchodovanie, Slonie kly, Slonovina
Zdroj: Webnoviny.sk – Cez darknet obchodovali so slonovinou, jeden z dvojice už aj pozná svoj trest © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Členovi SaS podpálili auto, na polícii chcel udať lesníkov za nelegálnu ťažbu dreva v chránenej oblasti
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií