fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chceš úplne zmiznúť z internetu? Vďaka Švédom sa ti to môže podariť!

Máte tip? napíšte nám mailom

Zahoď svoju internetovú minulosť.

Každý z nás je zaregistrovaný na rôznych internetových stránkach. Na mnohé z nich sme sa zaregistrovali iba kvôli nejakej nepotrebnosti a teraz nám je dané konto nanič a sieť nevyužívame. I napriek tomu však naše údaje ostávajú na týchto stránkach… no to sa teraz zmení!

snimka1

Dvaja Švédi, Will Dahlbo a Linus Unnebäck, ktorí sa s nadšením venujú IT, totiž prišli s portálom deseat.me! Na túto stránku sa prihlásiš cez svoj Gmail, následne web zanalyzuje a vyhľadá všetky tvoje účty, ktoré boli zaregistrované na daný email. Po tejto analýze si môžeš vybrať, ktoré kontá chceš odstrániť a tie z internetu úplne zmiznú. Momentálne služba funguje iba pre Gmail, no časom ju chcú zakladatelia rozšíriť a sprístupniť i pre iné emailové služby.

deseat-me_

Deseat.me si od používateľov pýta povolenie na použitie ich Gmailu, no zakladatelia sa zaviazali, že súkromné údaje svojich užívateľov berú seriózne a ide im výhradne o ochranu.

Zdroj: dailymail.co.uk, deseat.me

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií