fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chcete nájsť zmysel svojho života? Netreba cestovať za mníchmi do Indie, stačí si stiahnuť šikovnú mobilnú appku

Máte tip? napíšte nám mailom

Žijeme v hektickom svete, kde je stres a zhon každodennou súčasťou našich životov. Práca sa prelína s domácimi povinnosťami, starostlivosťou o rodinu a domácnosť a bez toho, aby nám ostalo aspoň pár minút len pre seba padáme večer zničení do postele. Je na čase to zmeniť! 

Máte chuť so všetkým seknúť, odcestovať na ďaleký východ a nájsť harmóniu a zmysel svojho života? Ušetrite si cestu aj peniaze, do hladiny alfa sa môžete dostať za pár minút aj v pohodlí vášho domova. Šikovné mobilné aplikácie vám privodia atmosféru, po akej práve bažíte a prenesú vašu myseľ do tých najtajomnejších kútov sveta. Neveríte? Tak vyskúšajte!

Každodenná chvíľka pre seba

Pokiaľ si z meditácie chcete spraviť skutočný návyk, musíte sa jej venovať na dennej báze. Nebojte, netreba na to veľa času. Aj krátkych 5 minútiek je lepšie ako nič. Či už ráno alebo večer, v posteli či pri umývaní zubov, vyhraďte si chvíľku iba pre seba a spríjemnite si ju aplikáciou Headspace.

Žiadne výhovorky sa neprijímajú, táto aplikácia je totiž ako ušitá pre zaneprázdnených ľudí. Obsahuje stovky krátkych meditácií, počas ktorých vás bude viesť upokojojujúci hlas budhistického mnícha s príjemným akcentom. Je vhodná aj pre začiatočníkov, obsahuje presné inštrukcie čo a ako robiť. Neváhajte a vyskúšajte, zaručujeme, že už po pár dňoch sa z toho stane hotová závislosť!

Prečítajte si tiež:
Švajčiarsko opäť raz prekvapuje! Tentokrát najstrmšou pozemnou lanovkou na svete so stúpaním 110%

Mobilný psychológ do vačku

Hoci odporúčame praktizovať meditácie každý deň, občas sa každý z nás ocitne vo vyhrotenej situácii, kedy potrebujeme instantnú záchranu. Naštve nás šéf, rozrušia deti či vytočí partner – tlak stúpa, hlava nám ide roztrhnúť a nevieme čo so sebou. Práve vtedy vás zachráni aplikácia STOP, BREATHE and THINK. Zvoľte si emotikon, ktorý najlepšie vystihuje vašu aktuálnu náladu a appka podnikne presné kroky, ktoré vás “hodia do pohody”. Využiť to môžete aj v prípade, že čakáte v rade na pošte či u lekára a potrebujete sa zabaviť.

Pokračovanie na ďalšej strane

Rozprávky na dobrú noc pre dospelých

Trpíte nespavosťou? Zabudnite na počítanie ovečiek. Aplikácia CALM bude vaším najlepším pomocníkom pri zaspávaní. Nájdite si, čo vám najviac vyhovuje – padajúci dážď, jemný šum mora alebo monotónny a upokojujúci hlas rozprávajúci príbehy? Je to úplne jedno, aj tak z toho budete počuť len začiatok. Prajeme sladké sny.

 

Jediným problémom môže byť jazyková bariéra. Keďže náš slovenský trh zatiaľ podobné aplikácie neponúka, všetky sú dostupné len v anglickom jazyku. Neobsahujú však žiadne zložité výrazy, takže by to mal bez problémov zvládnuť každý aspoň s minimálnymi základmi.

Prečítajte si tiež:
Česká Barbie urobila odvážny krok. Na internet postla fotku, na ktorej nie je vôbec nalíčená. To je zmena!

 

Zdroj / Videá: https://www.cosmopolitan.com/health-fitness/a22549177/best-meditation-apps/

Foto: https://pixabay.com/sk/joga-outdoor-%C5%BEena-predstavova%C5%A5-2176668/

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií