fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chorvátsko ruší cestovné obmedzia spojené s koronavírusom, v krajine už nebudú kontrolovať Covid preukazy

Povinné v krajine už nebude ani nosenie rúšok na verejných priestranstvách.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.4.2022 (Webnoviny.sk) – S platnosťou od soboty (9. apríla) uvoľňuje Chorvátsko pravidlá cestovania pre osoby prichádzajúce z krajín Európskej únie (EÚ).

S prihliadnutím na pandemickú situáciu sa od tohto dátumu od osôb cestujúcich z EÚ nebudú vyžadovať digitálne certifikáty o očkovaní, negatívne výsledky akýchkoľvek testov či potvrdenia o prekonaní ochorenia COVID-19. V tlačovej správe o tom informoval Andrej Maťko z Chorvátskeho turistického združenia.

Povinné nebude ani vypĺňanie formulára pri príchode do krajiny. „Naďalej nebude povinné nosiť rúška na verejných priestranstvách. Povinnosť nosiť rúška naďalej platí na verejných miestach, kde sa vykonáva zdravotná a sociálna starostlivosť. Uvoľňujú sa aj ďalšie obmedzenia, ako napríklad otváracia doba stravovacích zariadení, barov a klubov, ktorá bude odteraz neobmedzená,“ doplnil Maťko.

Viac k témam: COVID preukaz, COVID-19, Koronavírus, protipandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Chorvátsko ruší cestovné obmedzia spojené s koronavírusom, v krajine už nebudú kontrolovať Covid preukazy © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií