fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čiastočná mobilizácia dosiahla svoj cieľ, oznámil Šojgu Putinovi. V zóne konfliktu je už vyše osemdesiattisíc brancov

Stretnutie ministra s ruským vodcom, na ktorom mu dokončenie mobilizácie oznámil, vysielala televízia.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.10.2022 (Webnoviny.sk) –
Ruský minister obrany Sergej Šojgu v piatok povedal prezidentovi Vladimirovi Putinovi, že „čiastočná mobilizácia“ dosiahla svoj cieľ 300-tisíc mobilizovaných občanov a je dokončená. Ďalšie mobilizačné plány neoznámil.
Stretnutie ministra s ruským vodcom, na ktorom mu dokončenie mobilizácie oznámil, vysielala televízia. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Šojgu tiež Putinovi povedal, že zo zmobilizovaných ľudí je v konfliktnej zóne už 82-tisíc brancov. Ďalších 218-tisíc brancov ešte absolvuje výcvik.
CNN pripomína, že Putin je jediný predstaviteľ v Rusku, ktorý môže oficiálne ukončiť mobilizáciu, keď vydá príslušný dekrét.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Mobilizácia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Čiastočná mobilizácia dosiahla svoj cieľ, oznámil Šojgu Putinovi. V zóne konfliktu je už vyše osemdesiattisíc brancov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií