fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čína a Rusko budú prehlbovať svoje partnerstvo, Si Ťin-pching sa opäť pridal na stranu Putina v otázke invázie na Ukrajinu

Čínsky prezident šéfovi Kremľa sľúbil prehĺbenie strategickej koordinácie medzi oboma štátmi.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.6.2022 (Webnoviny.sk) – Čínsky líder Si Ťin-pching v stredajšom telefonáte s ruským prezidentom Vladimirom Putinom zopakoval svoju podporu Moskve v otázkach suverenity a bezpečnosti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Prehlbovanie koordinácie medzi krajinami

Tým opäť potvrdil svoj záujem o partnerstvo medzi oboma krajinami napriek globálnej negatívnej reakcii na ruskú inváziu na Ukrajinu.

Si Ťin-pching, ktorý s Putinom hovoril počas svojich 69. narodenín, podľa čínskeho rezortu zahraničia zároveň sľúbil prehĺbenie strategickej koordinácie medzi oboma štátmi. Informuje o tom portál cnn.com.

Predpokladá sa, že išlo o druhý telefonát medzi prezidentmi Číny a Ruska od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu. Rozprávali sa aj niekoľko dní po tom, ako Moskva začala útok, ktorý nazýva „špeciálnou vojenskou operáciou“.

USA a NATO sú vinné za ruskú inváziu

Čína tiež neoznačuje ruské akcie za inváziu. Okrem toho využíva svoj štátny aparát médií na obviňovanie USA a NATO zo zodpovednosti za túto krízu.

V stredajšom telefonáte Si Ťin-pching zdôraznil, že Čína situáciu na Ukrajine vždy hodnotila nezávisle a vyzval „všetky strany“, aby presadzovali „správne urovnanie ukrajinskej krízy“.

Čína je „ochotná naďalej zohrávať svoju rolu” v podpore „správneho riešenia“ na Ukrajine, povedal čínsky prezident.

Prečítajte si tiež:
Francúzi si v nedeľu zvolia nového šéfa Elyzejského paláca, do druhého kola postúpil Macron a Le Penová

Viac k témam: Medzinárodná spolupráca, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Čína a Rusko budú prehlbovať svoje partnerstvo, Si Ťin-pching sa opäť pridal na stranu Putina v otázke invázie na Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií