fbpx
Tigrica v cirkuse skolabovala priamo pred divákmi. Úbohé zviera nezvládlo “šou” a v kŕčoch sa zrútilo k zemi

Tigrica v cirkuse skolabovala priamo pred divákmi. Úbohé zviera nezvládlo “šou” a v kŕčoch sa zrútilo k zemi

Ruský cirkus teraz čelí poriadnej kritike a obvineniu z týrania.

Ruský cirkus vystupoval neďaleko Moskvy, keď sa stalo niečo, s čím nikto nerátal. Súrodencké duo, Artur a Karina, ktorí sú zamestnaní ako krotitelia šeliem, predvádzali s tigrami svoju “šou,” keď sa jedna z tigríc menom Zena, počas preskakovania cez ohnivý kruh vznietila a následne v kŕčoch padla do manéže.

Krotiteľ Artur ju oblial vodou, aby ju uhasil. Následne vzal do rúk palicu, ktorými odháňal ostatné šelmy. Zenu chytil za chvost a odtiahol ďalej od ostatných tigrov i divákov. Aj keď celá táto situácia pôsobila skutočne kruto a aj z časti bola, pravdou je, že sa zamestnanec cirkusu zachoval správne. “Môj brat spravil čo mohol, aby Zenu udržal pri zmysloch. Hlavným cieľom bolo zastaviť ostatné šelmy. Slabé zviera je pre nich jasný cieľ. Je to ako povel zabíjať,” uviedla Karina. Pravdou je, že zvieracie pudy týchto šeliem spôsobujú to, že útočia na najslabšieho člena svorky a keby sa tak stalo, Zena by zrejme neprežila. “Oblial som ju a schytil za jej reflexivnú zónu – chvost, aby som ju dostal od šeliem i divákov. Za chvost som ju ťahal preto, že som nemal na výber. Je to veľká mačka a bola to kritická situácia,” obhájil sa Artur.

Pravdou ale ostáva, že ak by sa konečne zakázali cirkusy zo zvieratami, k nepríjemnej situácii vôbec nemuselo dôjsť. Je vlastne na zamyslenie, že sa aj v roku 2018 stále nájdu ľudia, ktorí platia za to, aby si mohli pozrieť na úbohé zvieratá, ktoré tŕpia a nie sú vo svojom prirodzenom prostredí.

 

 

Zdroj: http://www.ladbible.com/news/animals-tiger-collapses-and-fits-after-being-forced-to-jump-through-a-hoop-20180925

Foto: http://www.ladbible.com/news/animals-tiger-collapses-and-fits-after-being-forced-to-jump-through-a-hoop-20180925

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Youtuberka mala trojku s frajerom a najlepšou kamoškou! Je to vlog alebo porno?!
Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.