fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Členstvo Švédska v NATO by prospelo podľa ministerky Lindeovej krajinám v regióne Baltského mora, zmenšia sa aj konflikty

Lindeová sa takto vyjadrila deň po tom, ako Fínsko uviedlo, že požiada o členstvo v aliancii združujúcej 30 krajín.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.5.2022 (Webnoviny.sk) – Členstvo Švédska v Organizácii Severoatlantickej zmluvy (NATO) by malo stabilizačný efekt a prospelo by krajinám v regióne Baltského mora. Uviedla to švédska ministerka zahraničných vecí Ann Lindeová.

„Členstvo Švédska v NATO by zmenšilo pravdepodobnosť vojenských konfliktov a teda by účinkovalo ako prevencia konfliktu v severnej Európe,“ povedala šéfka diplomacie.

Lindeová sa takto vyjadrila deň po tom, ako Fínsko uviedlo, že požiada o členstvo v aliancii združujúcej 30 krajín. Očakáva sa, že Švédsko požiada o členstvo v NATO už v pondelok. Informuje o tom portál news.sky.com.

Zdroj: Webnoviny.sk – Členstvo Švédska v NATO by prospelo podľa ministerky Lindeovej krajinám v regióne Baltského mora, zmenšia sa aj konflikty © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií