fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bojaschopnosť Ukrajiny všetkých prekvapila, Kyjev má šancu naspäť získať Krym a separatistami obsadený Donbas

Predstaviteľ NATO však uviedol, že si nie je istý, či by Ukrajina mala bojovať za obnovu celistvosti krajiny. V oblastiach totiž žijú obyvatelia, ktorí by mohli Kyjevu vzdorovať.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.5.2022 (Webnoviny.sk) – Organizácia Severoatlantickej zmluvy (NATO) neočakáva na Ukrajine v najbližších týždňoch významné zisky ani pre jednu z bojujúcich strán. Pre CNN to povedal vojenský predstaviteľ NATO, ktorý má prístup k spravodajským informáciám.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Predstaviteľ NATO uviedol, že v aliancii sa v súčasnosti diskutuje o tom, že iniciatíva sa významne presunula v prospech Ukrajiny.

V kruhoch NATO sa debatuje aj o tom, či je možné, aby Kyjev opäť získal kontrolu nad polostrovom Krym a územiami v Donbase, ktoré okupovalo Rusko, a nad tými, ktoré v roku 2014 obsadili Moskvou podporovaní separatisti.

„Myslím si, že by mohli opätovne získať Krym a Donbas,“ povedal predstaviteľ Severoatlantickej aliancie. „Nie teraz, nie skoro, ale ak dokážu pokračovať v boji, myslím si, že áno,“ dodal.

„Kladiem však otázku, či by vlastne mali bojovať o opätovné získanie svojich území,“ poznamenal predstaviteľ NATO s naznačením, že miestne obyvateľstvo na Kryme a v separatistických oblastiach Donbasu by mohlo potenciálne Ukrajine odporovať.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Krym, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Bojaschopnosť Ukrajiny všetkých prekvapila, Kyjev má šancu naspäť získať Krym a separatistami obsadený Donbas © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Neďaleko Mariupoľa objavili desivý počet masových hrobov, Rusi vraj do nich zvážajú telá obetí kamiónmi (foto)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií