fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

KĽDR má už takmer dva milióny nakazených, uvádzané počty úmrtí sa však odborníkom zdajú abnormálne nízke

Krajina nahlásila ďalších 262 270 podozrení na ochorenie COVID-19.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.5.2022 (Webnoviny.sk) – Severná Kórea vo štvrtok nahlásila ďalších 262 270 podozrení na ochorenie COVID-19. Celkový počet nákaz sa priblížil k hranici 2 miliónov len týždeň po tom, ako krajina o vypuknutí epidémie informovala.

Nízke počty úmrtí

Severokórejský úrad pre boj proti šíreniu vírusu uviedol, že na infekciu zomrel jeden človek, čím celkový počet obetí stúpol na 63. Podľa odborníkov je hlásený počet obetí na životoch abnormálne nízky v porovnaní s počtom podozrení na nákazu koronavírusom.

Tisíce ľudí sú v karanténe

Juhokórejská štátna tlačová agentúra KCNA informovala, že od záveru apríla sa v krajine horúčky vyskytli u 1,98 milióna ľudí. Predpokladá sa, že väčšina z nich ochorela na COVID-19, hoci len v niekoľkých prípadoch potvrdili infekciu variantom koronavírusu omikron.

Najmenej 740 160 ľudí je v karanténe, uviedla agentúra KCNA. Viac ako 1,2 milióna obyvateľov krajiny sa podľa severokórejských úradov z nákazy zotavilo.

Viac k témam: Koronavírus, omikron, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – KĽDR má už takmer dva milióny nakazených, uvádzané počty úmrtí sa však odborníkom zdajú abnormálne nízke © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ruský vojak Šišimarin požiadal vdovu po popravenom manželovi o odpustenie, zastrelil ho rovno pred ich domom
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií