fbpx
Prach. Čo to vlastne je a odkiaľ sa berie? Zistite to v článku

Prach. Čo to vlastne je a odkiaľ sa berie? Zistite to v článku

Prach je všade okolo nás a úplne sa ho nezbavíme nikdy…

Prach – drobné čiastočky, ktoré sa objavujú všade okolo nás a to aj v prípade, že si dôkladne upraceme. Po pár hodinách či dňoch ho môžeme pozorovať znova. Odkiaľ sa ale berie?

Do veľkej miery sme jeho súčasťou my – ľudia, teda konkrétne naše odumreté bunky, čiastočky vlasov a chĺpkov, chlpy zvierat, peľ, rôzne vlákna či drobné čiastočky znečistenia vzduchu, ktoré sme taktiež vytvorilo ľudstvo. Nájdeme v ňom však aj stopy vesmírneho prachu.

Viac informácií a zaujímavosti o prachu či už pozemskom alebo spomínanom vesmírnom si môžete pozrieť v krátkom, no o to viac zaujímavom videu od YouTubera, ktorý si hovorí JurajVie.

 

 

 

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?time_continue=165&v=Wq1l-JfR3ow

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Súhlasíte s týmito piatimi životnými radami známeho youtubera?
Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.