fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čoskoro sa začnú tvrdé boje o mesto Cherson, okupanti vyzvali ľudí na odchod

Nový veliteľ ruských ozbrojených síl na Ukrajine Sergej Surovikin oznámil, že z mesta Cherson evakuujú civilistov a vojenskú situáciu označil za „napätú”.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.10.2022 (Webnoviny.sk) – Rusmi dosadený zástupca správcu Chersonskej oblasti Kirill Stremousov sa vyjadril, že vo veľmi blízkej budúcnosti sa začne boj o Cherson.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Civilným obyvateľom odporúčame, aby odišli z oblasti nadchádzajúcich tvrdých vojenských akcií a ak je to možné, aby sa nevystavovali zbytočnému riziku,” uviedol Stremousov v utorok večer na komunikačnej platforme Telegram. Informuje o tom web The Guardian.

Nový veliteľ ruských ozbrojených síl na Ukrajine Sergej Surovikin v utorok oznámil, že z mesta Cherson evakuujú civilistov a vojenskú situáciu označil za „napätú”.

„Nepriateľ sa nepretržite pokúša napadať pozície ruskej armády,” povedal Surovikin v prvom televíznom rozhovore od svojho vymenovania do funkcie v skoršej časti tohto mesiaca.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Evakuácia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Čoskoro sa začnú tvrdé boje o mesto Cherson, okupanti vyzvali ľudí na odchod © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií