fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

ČUDNÉ PRAKTIKY v slovenských nemocniciach: Deti aj dôchodcov priväzujú o posteľ!

Máte tip? napíšte nám mailom

Rodičia detí a príbuzní pacientov zverejňujú fotografie, ktoré dosvedčujú, že prístup lekárov na Slovensku je v katastrofálnom stave. 

Pobytu v nemocnici sa vyhýba snáď každý z nás. Ak si to však situácia vyžaduje, návšteva lekára je nutná. Veď práve doktori a zdravotné sestry by mali byť tými, ktorí by sa nám zo všetkých síl mali snažiť pomôcť vyzdravieť. Koniec koncov, byť lekárom nie je len práca, ale predovšetkým poslanie. Fotky, ktoré nedávno zverejnili nahnevaní rodičia a príbuzní však hovoria o niečom inom. Nemocničný personál priväzuje pacientov o lôžko aj napriek tomu, že si to situácia vôbec nevyžaduje.

Zvláštne praktiky

Tému zbytočného priväzovania pacientov o nemocničné lôžko otvorila Kristína Nižníková. „Uväzovať niekoho v 21. storočí? Vraj je dedko agresívny. Poznám ho 21 rokov, no tento človek, keď nepomohol, tak ani neublížil,” píše na stránke Obete zdravotníctva – Ľudia, ktorí nemlčia, mladá Kristína.

Takto priväzujú pacientov o nemocničné lôžko. Zdroj: Obete zdravotníctva. Ľudia, ktorí nemlčia.

Po naliehaní na zdravotnú sestru sa rodina stretla aj s primárom oddelenia. Arogantnejšieho človeka vraj za celý život Kristína Nižníková nevidela. Na každú otázku rodiny pacienta vraj prišla odpoveď, ktorá nesúvisela s otázkou. „Keď som sa ho spýtala, aby mi vysvetlil, prečo je môj dedo priviazaný o posteľ, nasledovala odpoveď, aby nespadol na zem. Dedo ale nedokáže urobiť ani jeden krok bez pomoci sestier alebo barlí,” vysvetľuje rozhorčená vnučka. Zdravotná sestra neskôr povedala, že nemohli použiť zábrany na posteľ, pretože vraj ich pacient preskakuje. „Môj dedko má problém sa sám zdvihnúť z postele, nie tak ešte preskočiť zábrany okolo postele,” dopĺňa Kristína.

Prečítajte si tiež:
Slovák sa stretol s osobou infikovanou koronavírusom a stalo sa mu TOTO

Priväzujú aj malé deti

Svoju skúsenosť sa rozhodla ukázať aj mamička malého chlapca. Jej syn je v nemocnici neustále priviazaný nielen za ruky, ale aj za nohy. Fotka bola zverejnená mamičkou, ktorá už podala sťažnosť za prístup k dieťaťu.

Dieťa priviazané o posteľ rukami aj nohami. Zdroj: Obete zdravotníctva. Ľudia, ktorí nemlčia.

S priviazaním pacienta o lôžko má skúsenosť aj mamička Jakubka, ktorý však svoj boj prehral. Chlapček skončil v nemocnici kvôli problémom s vyprázdňovaním. Podľa jej slov dostal od lekárov šesť klystírov, čím mu spôsobili otravu. Mamička na sociálnej sieti priznala, že aj jej syna priväzovali o lôžko.

Jakubko, ktorý svoj boj o život prehral. Zdroj: Obete zdravotníctva. Ľudia, ktorí nemlčia.

Zdroj: Obete zdravotníctva. Ľudia, ktorí nemlčia.

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií