fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dáni a USA poslali na Ukrajinu protilodné rakety a húfnice, na Rusov budú môcť páliť z oveľa komfortnejšej vzdialenosti

Rakety Harpoon budú ukrajinské sily používať spolu s ukrajinskými raketami Neptún pri obrane pobrežia.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.5.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajina začala dostávať protilodné rakety Harpoon z Dánska a samohybné húfnice zo Spojených štátov. V sobotu to oznámil ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Rakety Harpoon budú podľa neho ukrajinské sily používať spolu s ukrajinskými raketami Neptún pri obrane pobrežia vrátane prístavu Odesa.

Minister povedal, že dodávky rakiet boli výsledkom spolupráce medzi niekoľkými krajinami a dodal, že dodávky z Dánska sa uskutočnili „za účasti našich britských priateľov”, informuje spravodajský portál Sky News.

Minister tiež povedal, že Ukrajina dostala rad ťažkých delostreleckých strojov vrátane spomenutých amerických upravených húfnic M109. Tie umožnia ukrajinskej armáde zasiahnuť ciele z väčšej vzdialenosti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská technika
Zdroj: Webnoviny.sk – Dáni a USA poslali na Ukrajinu protilodné rakety a húfnice, na Rusov budú môcť páliť z oveľa komfortnejšej vzdialenosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií