fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Daňová kauza Zoltána Andruskóa bude pokračovať až koncom septembra

Dvojica Zoltán Andruskó a Ján M. čelí obžalobe z trestného činu krátenia dane a poistného vo veľkom rozsahu.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.6.2022 (Webnoviny.sk) – Hlavné pojednávanie v daňovej kauze Zoltána Andruskóa známeho z kauzy vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka bude na Okresnom súde Bratislava V pokračovať až 30. septembra.

Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu. Naposledy sa vo veci malo pojednávať uplynulý piatok 24. júna, termín bol však zákonným sudcom zrušený z dôvodu prekážky konania na strane jedného z obžalovaných. Konkrétne išlo o zdravotné dôvody nezlučiteľné s účasťou na hlavnom pojednávaní.

Daňový nedoplatok

Dvojica Zoltán Andruskó a Ján M. čelí v tomto prípade obžalobe z trestného činu krátenia dane a poistného vo veľkom rozsahu.

Podľa portálu Dlžník.sk má Andruskó daňový nedoplatok presahujúci milión eur. Na pojednávaniach v kauze krátenia dane sa Andruskó predtým nezúčastňoval, začiatkom tohto roku však prejavil záujem vypovedať a navrhol tiež výsluch viacerých svedkov.

Ján M. zase na súd chodí maskovaný kuklou a čiapkou a s médiami nekomunikuje. Z pojednávania je vylúčená verejnosť, pretože to podľa súdu vyžaduje „iný dôležitý záujem obžalovaných“. Predsedníčka senátu Zuzana Bartalská už na začiatku procesu avizovala, že verejný bude až rozsudok.

Prečítajte si tiež:
Čaputová: Rómske deti zo znevýhodneného prostredia majú malú šancu, aby v živote uspeli. Je to bludný kruh (video+foto)

Vypovedal ako svedok

Zoltána Andruskóa vyšetrovacie orgány tiež označili v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka za sprostredkovateľa medzi objednávateľkou a vykonávateľmi. Pôvodne bol v prípade obvinený spolu s Tomášom Szabóom, Miroslavom Marčekom, Alenou Zsuzsovou a podnikateľom Marianom Kočnerom.

Neskôr ho však vyčlenili na samostatné konanie, keďže po svojom zadržaní od začiatku spolupracoval s vyšetrovateľmi. Zároveň s prokurátorom uzavrel dohodu o vine a treste, v rámci ktorej mu pôvodne navrhovali trest 10 rokov väzenia.

S tým však nesúhlasil senát Špecializovaného trestného súdu, ktorý na verejnom zasadnutí v decembri 2019 vyzval procesné strany na dohodu o vyššom treste. Andruskó nakoniec súhlasil s 15-ročným trestom. Vo veci vraždy Kuciaka a jeho snúbenice pred súdom v hlavnom procese vypovedal ako svedok.

Viac k témam: Vražda novinára, Zločin krátenia dane a poistného
Zdroj: Webnoviny.sk – Daňová kauza Zoltána Andruskóa bude pokračovať až koncom septembra © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií