fbpx
Je slepý, no zachraňuje svet. Daredevil od Netflixu sa vracia

Je slepý, no zachraňuje svet. Daredevil od Netflixu sa vracia

Daredevil, jeden z najobľúbenejších seriálov od Netflixu, prichádza už v tretej sérii. 

Matt Murdock bol ako malý chlapec oslepený. S mimoriadnymi zmyslami však bojuje proti zlu ako právnik a zároveň ako superhrdina v obávanej štvrti Hell’s Kitchen.

V popkultúre je svet komiksu mimoriadne obľúbený. A na Netflixe detto.

DC či Marvel ako najväčšie spoločnosti v rámci žánru prinášajú megaúspešné projekty – komiksové filmy patria k najnavštevovanejším. Krok presunúť ich časť do kvalitnej televízie preto dáva zmysel.

Od roku 2013 Netflix a Marvel spolu potiahli svet suprhrdinov do televíznej formy, odvtedy sú stabilnou súčasťou najväčšej streamovacej videoslužby na svete. Svoj priestor už dostali Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist aj miniséria The Defenders, ktorá mala premiéru ešte v auguste 2017.

Za najvýraznejšiu postavu však môžeme považovať nevšedného právnika Matta Murdocka, chlapca, čo v detstve oslepol, ale strata jedného zmyslu neuveriteľne zlepšila ostatné. Námet výborný, no Daredevil na plátnach kín príliš nezaujal. Vznikol o ňom pomerne fádny a slabý film z roku 2004 v hlavnej úlohe s Benom Affleckom.

Renomé si našťastie napravil v roku 2015 vďaka Netflixu, ktorý zrealizoval skutočne kvalitný seriál. Ten po dvoch úspešných sezónach prichádza už 19. októbra a upútavka napovedá, že sa bude na čo pozerať.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Netflix chystá film s Jennifer Aniston v hlavnej role. Stvárni prezidentku USA a jej životnou láskou bude žena
Google+ Linkedin
Pavel Bielik

Autor:

Editor magazínu Klocher – vyštudoval masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Je občasným fotografom a kameramanom. Píše o filme a uskutočňuje rozhovory na celospoločenské témy. Za rozhovor „Moderátor Václav Moravec: Nenávidíme cudzincov, ale vládnu nám Slovák a Polojaponec“ bol ako spoluautor nominovaný na Novinársku cenu 2018 a na Cenu nadácie otvorenej spoločnosti.