fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Po výbuchu v závode na bionaftu na severe Španielska zahynuli dvaja ľudia (video)

Príčina výbuchu je predmetom vyšetrovania.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.5.2022 (Webnoviny.sk) – Výbuch v závode na bionaftu v severnom Španielsku vo štvrtok zabil dvoch ľudí. Polícia uviedla, že zosnulí sú obaja zamestnanci továrne.

Pre výbuch v meste Calahorra v provincii La Rioja záchranári evakuovali oblasť v okolí závodu vrátane neďalekého zábavného parku. Evakuovali aj 250 detí, ktoré boli na výlete, žiadnemu sa nič nestalo.

Calahorra na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedla, že uzavreli oblasť v okruhu jedného kilometra okolo továrne, zatiaľ čo záchranné zložky dostávajú oheň pod kontrolu.

Starostka mesta Elisa Garrido v tweete napísala, že situácia je pod kontrolou a závod s priemyselnou oblasťou vyprázdnili. Úrady vyšetrujú príčinu výbuchu.

Viac k témam: Bionafta, Evakuácia, Úmrtie, Výbuch
Zdroj: Webnoviny.sk – Po výbuchu v závode na bionaftu na severe Španielska zahynuli dvaja ľudia (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií