fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dvaja ruskí vojaci priznali vinu za vojnové zločiny na Ukrajine, hrozia im roky väzenia

Vojaci boli členmi jednotky, ktorá ostreľovala Charkovskú oblasť.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.5.2022 (Webnoviny.sk) – Dvaja ruskí vojaci priznali vinu za vojnové zločiny počas ruskej invázie na Ukrajinu. Alexander Bobykin a Alexander Ivanov uznali, že boli členmi delostreleckej jednotky, ktorá z Belgorodskej oblasti v Rusku strieľala na ciele v Charkovskej oblasti na Ukrajine. Ostreľovanie zničilo vzdelávacie zariadenie v meste Derhači, uviedli podľa spravodajského portálu Sky News prokurátori.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Vojakov, ktorých opísali ako vodiča delostrelectva a strelca, zajali po prekročení hranice a pokračovaní v ostreľovaní, informovala generálna prokuratúra. Obhajca uviedol, že dvojica plnila rozkazy, vyjadrila nad svojím konaním ľútosť a požiadala o zhovievavosť.

Prokurátori žiadajú pre zajatých vojakov 12 rokov väzenia za porušenie zákonov vojny. Proces s Bobykinom a Ivanovom je druhý, ktorý sa na Ukrajine koná v súvislosti s vojnovými zločinmi.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Dvaja ruskí vojaci priznali vinu za vojnové zločiny na Ukrajine, hrozia im roky väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií