fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

7 detailov, ktoré ste pravdepodobne prehliadli pri premiére seriálu Hra o tróny

Máte tip? napíšte nám mailom

Zima konečne prišla. Pri sledovaní posledných epizód epického seriálu vám však možno unikli detaily.

Po deviatich rokoch sme sa dočkali poslednej série seriálu Hry o tróny (Game of Thrones). Jej prvá časť obsahovala viacero momentov odkazujúcich na úplne prvú sériu a ak si z nej už veľa nepamätáte, pravdepodobne ste nepostrehli pár drobných detailov.

Upozorňujeme, že v nasledujúcom článku budú použité spoilery. 

  • zmenený vizuál

Hneď na začiatku epizódyHry o tróny si môžeme všimnúť nové vizuály sprevádzajúce tematickú „intro” hudbu. Jedným z nich je obrovská diera v Severnej hradbe, ktorá na konci siedmej série padla a Bieli chodci sa dostali do civilizovaného sveta. Tvorcovia pridali aj Červenú svadbu, či drakov.

  • príchod na Winterfell

Jon Snow a Daenerys vstupujú mesta Winterfell s veľkou armádou a dvoma drakmi. Tento sprievod zrkadlí scénu z prvej epizódy seriálu, kedy takto prišiel Robert Baratheon, aby povýšil Neda Starka. Nielen že scény vyzerajú podobne, dokonca zdieľajú aj tú istú hudbu. Chlapec, ktorý sa tlačí v dave a lezie po strome pre lepší výhľad, zas pripomína Brana a Aryu.

  • špirála z tiel

Upálený chlapec, ktorý sa nachádza v strede akejsi špirály z ľudských končatín. Tento špirálovitý vzor sa v seriáli Hry o tróny neobjavil prvýkrát. Videli sme ho v tretej sérii, kde boli časti tela rozrezaných nočných strážcov a koní. Neskôr v piatej sérii, keď Deti lesa vytvorili Nočného kráľa a potom opäť v siedmej sérii, na jaskynných kresbách v Dragonstone. Zatiaľ nevieme, aký je význam tohto symbolu, môžme však predpokladať, že ide o dôležité znamenie Bielych chodcov. 

  • Jon lietal na Rhaegalovi

Jon si konečne zalietal na jednom z drakov, ale okrem jeho (a nášho) originálneho zážitku sa tu deje väčšia vec. Drak, na ktorom sedí, nesie meno po jeho biologickom otcovi, Rhaegarovi.

  • rovnaká romantická scéna

Výlet Jona a Dany na drakoch je nepochybne odkaz na Jonovu prvú lásku Ygritte. Vysadnú totiž pri jaskyni a vodopádoch a nápadne je podobná miestu, kde Jon strávil s Ygritte noc. Podľa tvorcov je to aj miesto, kde chodieval mladý Jon na lov.

  • pomsta Cersei

Mohli sme si všimnúť, že Bronn dostáva kušu, ktorú mu dáva Cersei na zabitie svojich dvoch zradných bratov. Je tam istá symbolika, ak si pamätáte, že kušou zavraždil Tyrion ich otca.

  • čakanie na starého priateľa

Keď sa Sam spýta Brana, čo robí a on mu odpovie, že „čaká na starého priateľa”, myslí tým Jaimeho Lannistera, ktorý na konci tejto epizódy prichádza na Winterfell. Jaime bol ten, kto vyhodil z okna Brana ešte v prvej sérii, a tak sa začala Branova podivuhodná cesta.

Prečítajte si tiež:
Ženy sú záhadné a nevyspytateľné stvorenia. Tieto veci ste o nich určite nevedeli

Zdroj: businessinsider.com

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií