fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dôchodca naletel falošnému policajtovi z Česka, prišiel tak o vyše 5-tisíc eur

Vyšetrovateľ začal v prípade trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.8.2022 (Webnoviny.sk) – O úspory vo výške 5 400 eur prišiel dôchodca, ktorý naletel podvodníkovi. Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, zatiaľ neznámy páchateľ začiatkom tohto mesiaca telefonicky kontaktoval 74-ročného Prešovčana, ktorému sa predstavil ako pracovník zahraničnej polície.

Z dôvodu vylákania peňazí od staršieho muža páchateľ podľa Ligdayovej predstieral, že preveruje osoby, ktoré už mohli byť z dôvodu ich vyššieho veku okradnutí.

„Tvrdil, že potrebuje prístupové kódy k bankovému účtu pána, aby mohol overiť jeho finančné transakcie. Starší pán si neuvedomil riziko a sprístupnil mu svoje kódy k internetbankingu,“ skonštatovala policajná hovorkyňa. Páchateľ následne bez vedomia a súhlasu majiteľa z účtu previedol 2 400, 1 000 a napokon aj 2 000 eur.

Polícia sa prípadom intenzívne zaoberá. Prešovský vyšetrovateľ začal v prípade trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu. Polícia zároveň apeluje zväčša na starších občanov, aby v prípade akéhokoľvek podozrenia najskôr kontaktovali buď svojich blízkych alebo políciu.

Viac k témam: Finančné podvody, Zločin
Zdroj: Webnoviny.sk – Dôchodca naletel falošnému policajtovi z Česka, prišiel tak o vyše 5-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Balkovičová plní sľub a primátorkou Zvolena už nechce byť, kandidovať však bude na dva iné posty (video)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií