fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dôchodcovia rozbiehajú petíciu, okrem iného chcú mimoriadnu valorizáciu aj 14. penziu

Zástupcovia dôchodcov predložia svoje požiadavky na septembrovú schôdzu parlamentu.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.7.2022 (Webnoviny.sk) – Jednota dôchodcov Slovenska (JDS) začína zbierať podpisy pod petíciu s viacerými požiadavkami na pomoc seniorom.

JDS požaduje mimoriadnu valorizáciu dôchodkov o osem percent do konca tohto roku, výplatu 14. dôchodku v novembri 2022, zvýšenie štátneho príspevku na rehabilitačno-liečebné pobyty pre seniorov z 50 na 100 eur či nulové doplatky nielen pre najlacnejšie generiká, ale na všetky lieky pre všetkých seniorov. Na tlačovej konferencii o tom informoval predseda JDS Michal Kotian.

JDS chce, aby sa už septembrové rokovanie parlamentu venovalo týmto otázkam. „Verím tomu, že do konca augusta nazbierame tieto podpisy, aby sme ich k septembru mohli odovzdať v Národnej rade SR, aby vedeli, čo vlastne chcú dôchodcovia, čím sa majú zaoberať, aby sa koalícia nezaoberala len problémami v koalícii, ale aj problémami ľudí, ktorí tu žijú,” povedal Kotian.

Ako odznelo na tlačovej konferencii, viac ako 140-tisíc dôchodcov je pod hranicou chudoby, ktorú deklaruje štát.

Viac k témam: 14. dôchodok, Dôchodcovia, Petícia, Valorizácia dôchodkov
Zdroj: Webnoviny.sk – Dôchodcovia rozbiehajú petíciu, okrem iného chcú mimoriadnu valorizáciu aj 14. penziu © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Štátnym a verejným zamestnancom od 1. júla porastú platy
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií