fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mamičkám po pôrode odpadla ďalšia povinnosť. Aký doklad nemusia predkladať Sociálnej poisťovni?

Ide pritom o tie poistenky, ktorých tehotenstvo bolo ukončené pôrodom.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.5.2022 (Webnoviny.sk) – Mamičky, ktoré poberajú dávku tehotenské, už po pôrode nemusia Sociálnej poisťovni predkladať doklad o skončení tehotenstva.

Sociálna poisťovňa túto povinnosť od pondelka ruší. Ide pritom o tie poistenky, ktorých tehotenstvo bolo ukončené pôrodom. V týchto prípadoch teda doklad „Potvrdenie o ukončení tehotenstva“ nemusia potvrdzovať ani príslušné zdravotnícke zariadenia.

Ako ďalej upozorňuje Sociálna poisťovňa, povinnosť oznámiť jej ukončenie tehotenstva však zostáva pre poistenky, ktorých tehotenstvo bolo ukončené inak ako pôrodom, ďalej pre cudzinky a pre tie poistenky, ktorých dieťa sa narodilo v cudzine, teda bezprostredne po pôrode ešte nie je zapísané v matrike na území Slovenska.

Sociálna poisťovňa v období od januára do apríla tohto roku vyplatila priemerne mesačne takmer 20-tisíc dávok tehotenské vo výške 200 eur.

Viac k témam: Tehotenská dávka
Zdroj: Webnoviny.sk – Mamičkám po pôrode odpadla ďalšia povinnosť. Aký doklad nemusia predkladať Sociálnej poisťovni? © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií