fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hľadáš si študentské bývanie? Tento dom postavený z prepravných kontajnerov ťa môže inšpirovať

Máte tip? napíšte nám mailom

Študenti ale aj iní ľudia hľadajúci si ideálne a nie až tak finančne nákladné “ubytko” pozor! Máme pre vás inšpiratívnu vecičku! Dnešný článok bude na tému bývanie. Avšak, nie bývanie v domoch či bytoch, ale bývanie v kontajneroch. Áno uznávame, znie to zozačiatku odpudzujúco, no realita je úplne iná.

Slovo kontajner v súvislosti s nehnuteľnostami znie skutočne divne, no dánska firma menom Bjarke Ingels Group sa rozhodla, že vybuduje slušne vyzerajúce a nie príliš drahé (na miestne pomery: Dánsko, Švédsko, atď.) miesto vhodné pre dlhodobý pobyt predovšetkým pre študentov, no aj pre ľudí, ktorí sa študovaniu už nevenujú.

big-urban-rigger-1

Celý projekt zahŕňa 9 recyklovaných prepravných kontajnerov položených na vode. Áno, dobre vidíš, na vode, nakoľko sa nachádza v mestskom prístave. Celé obydlie sa rozpína na 680 metroch štvorcových podlahovej plochy. Tento priestor sa rozdeľuje na niekoľko častí: miesto pre bývanie, pre zimnú záhradu resp. nádvorie, garáž pre kajaky či posedenie na grilovačky a podobné činnosti.

Okrem toho projekt zahŕňa strešnú terasu, práčovňu či technickú miestnosť. Musíš uznať, že je toho skutočne dosť. Vnútro kontajnerových bytov pôsobí priestranne, presvetlene a skutočne atraktívne. V podstate je to niekoľkokrát lepšie ako bežné študentské stavby, čo nám dáš pravdepodobne za pravdu bez akýchkoľvek pochýb.

Prečítajte si tiež:
Popoluškin komplex znie rozprávkovo, ale nie je tomu tak

big-urban-rigger-2

Väčšine z vás behá v hlave otázka: ,,Nie je tam zima?“. Áno, je úplne normálne, že sa v “kovových krabičkách” hromadí chladný vzduch počas zimy a ešte k tomu keď je situovaný na vodnom povrchu. Aj na túto vec dánska firma BIG myslela. Tá lemovala kontajnery s vysoko izolačným aerogélom vyvinutým spoločnosťou NASA.

Okrem prínosu recyklácie prepravných kontajnerov na životné prostredie je projekt menom “Urban Rigger” výhodný aj v iných smeroch. Napríklad energická energia je vyrábaná pomocou solárnych panelov položených na strešnej časti obydlia. O teplo či ochladzovanie interiéru sa stará systém čerpajúci morskú vodu. Odhadovaný nájom sa vyšplhá na 550 eur, čo ako sme už vyššie uviedli nie je až tak veľa na miestne pomery.

big-urban-rigger-3

big-urban-rigger-4

big-urban-rigger-5

big-urban-rigger-6

big-urban-rigger-7

big-urban-rigger-8

big-urban-rigger-9

big-urban-rigger-10

big-urban-rigger-11

big-urban-rigger-12

big-urban-rigger-13

big-urban-rigger-14

Zdroj: newatlas.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií